POLECAMY

Gdzie posłać dziecko na lekcje angielskiego?

Czy Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Uczęszcza na zajęcia do szkoły językowej czy stawiasz tylko na lekcje w szkole lub w przedszkolu? A może zdecydowałeś się na zajęcia online? Angielski to z pewnością język, którym w dzisiejszym świecie powinien posługiwać się każdy. W zasadzie wszędzie na świecie można porozumieć się w tym języku. Nic więc dziwnego, że rodzice kładą duży nacisk na to, by ich dzieci jak najwcześniej rozpoczęły przygodę z tym językiem.

Wrzesień to miesiąc w którym większość rodziców wybiera zajęcia dodatkowe dla swoich dzieci. Niestety w ostatnich miesiącach pandemia spowodowała, że z wielu placówek przedszkolnych czy szkolnych zostały wycofane wszelkie  zajęcia prowadzone przez osoby z zewnątrz. Przyznam szczerze, że i my zaczęliśmy szukanie odpowiedniej szkoły językowej dla naszych dzieci, takiej w której będą mogły uczyć się języka poprzez zabawę. 

W poprzednich latach Karolina uczęszczała na zajęcia w przedszkolu. Prawda jest taka, że w dużych  kilkunastoosobowych grupach podczas 20 minut lekcji takie przedszkolaki niewiele się nauczą. Wszystko, czego moja córka nauczyła się z angielskiego, nauczyła się ode mnie. To ja spacerując z nią po okolicy mówiłam jej jak się co nazywa  – tak poznała kolory, zwierzęta i tak nauczyła się liczyć. Z przedszkola wyniosła naprawdę niewiele.  Podczas pandemii korzystaliśmy też z opcji nauki online, ale przyszedł taki moment, w którym od Karoliny zaczęto wymagać umiejętności czytania, a ona jeszcze tego nie potrafi. Dlatego zdecydowaliśmy się postawić na stacjonarną szkołę językową, która zachęci nasze dzieci do nauki poprzez zabawę. 

Żródło: EarlyStage.pl

Która szkoła językowa w Szczecinie jest warta uwagi? 

Na rynku jest naprawdę mnóstwo szkół językowych. Wiele z nich to typowe masówki,  które uczą zarówno dorosłych jak i dzieci.  Takich szkół nie bierzemy pod uwagę, bo nie każdy nauczyciel, który uczy dorosłych będzie w stanie zainteresować  kilkuletnie dziecko, a już szczególnie takie, któremu trudno jest usiedzieć pięć minut.  Dlatego zależy nam na szkole, w której kładzie się nacisk na różne formy nauczania dostosowane do wieku – czy do przedszkolaka czy nastolatka. Jedną z takich szkół jest  szkoła językowa  Early Stage.  Dlaczego akurat ta? 

Co wyróżnia szkołę językową Early Stage na tle innych szkół?

Przede wszystkim metoda nauki. W Early Stage dzieci opanowują język  poprzez 10  supermocy, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię, pamięć oraz zmysły i tym samym w naturalny sposób  uczą się nowych rzeczy.  A jakie to supermoce? 

  1. RYM – bo słowo po słowie zostaje w głowie
  2. RYTM – bo napędza do mówienia jak muzyka do tańca
  3. MUZYKA – bo w Twojej głowie „Happy birthday to you” nie istnieje bez melodii
  4. TEATR – bo język obcy lubi się przedstawiać
  5. EMOCJE – bo pobudzają nas do rozwoju
  6. RUCH – bo wyzwala energię potrzebną do nauki
  7. RELACJE – bo łączą nas w drużynę odkrywców angielskiego
  8. HUMOR – bo lekcje bez uśmiechu są jak wakacje bez słońca
  9. OBRAZ – bo nowe słowa muszą wpadać w oko
  10. AMBITNE MATERIAŁY – żeby dziecko samo chciało po nie sięgnąć

Więcej o supermocach przeczytasz TU <klik>. 

Pierwsza szkoła Early Stage powstała 27 lat temu w Warszawie i od tamtej pory prężnie się rozwija. Posiada już ponad 500 oddziałów w różnych częściach Polski, a jej założycielka, Pani Joanna Zarańska, opracowała autorski program nauczania,  za który  w 2005 roku  szkole przyznano nagrodę  European Language Label za innowacyjność w nauczaniu języka obcego.  Każda lekcja w tej szkole to swego rodzaju podróż z muzyką, tańcem, teatrem, poezją rymowaną, projektami plastycznymi i multimedialnymi. W Early Stage zdecydowanie stawia się na wszechstronność i poznawanie języka wszelkimi zmysłami – nawet smakiem 🙂 

Źródło: Fanpage Early Stage w portalu społecznościowym Facebook

Szkoła oferuje  zajęcia w kilku grupach wiekowych: 3-5 lat, 6-9 lat, 10-14 lat i 15-19 lat  krok po kroku przygotowując swoich uczniów do zdania egzaminów ósmoklasisty, maturalnych, a także wszystkich brytyjskich egzaminów Cambridge dla dzieci. Absolwenci tej szkoły nie boją się używać języka, czują się pewnie wśród obcokrajowców i chętnie się z nimi integrują, co z pewnością w przyszłości zaprocentuje.  

Gdzie w Szczecinie? 

Szczeciński oddział szkoły językowej Early Stage znajduje się w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II przy ulicy Skalistej 24, a jego dyrektorką jest Pani Marta Paluchowska.  By uzyskać szczegółową ofertę zajęć możesz się z nią skontaktować poprzez e-mail:  marta.paluchowska@earlystage.pl lub telefonicznie pod numerem: 531 141 080.  

Pamiętaj jednak, że Early Stage ma swoje oddziały nie tylko w Szczecinie, ale w ponad 400 innych miejscowościach. Sprawdź czy Twoje dziecko może skorzystać z tego fantastycznego programu nauczania. 

Artykuł partnerski

You Might Also Like