ZABAWKI

Zestawy kreatywne dla dzieci – propozycje prezentowe dla dziewczynek w wieku przedszkolnym

Jaka jest idealna zabawka dla dziewczynki w wieku przedszkolnym? To pewnie zależy od dziecka, ale u nas furorę robią ostatnio wszelkie zestawy kreatywne. Dlaczego? Myślę, że przede wszystkim dlatego, że Karolinie sprawia frajdę wykonywanie różnych projektów ręcznie w towarzystwie mamy lub taty. Te wspólne chwile zbliżają nas do siebie – razem lepimy, malujemy, kleimy itd. Przy takich zabawach dziecko nie tylko rozwija swoje zdolności manualne, ale również pielęgnuje relacje z rodzicami.

Wspólne wykonanie jakiegoś produktu zacieśnia więzi rodzinne. Dziecko jest bardzo szczęśliwe, gdy rodzic poświęca swój cenny czas na wspólną zabawę. Szczególnie, że ostatnimi czasy trudno jest nam go wygospodarować tak, by żadne z nas nie czuło się pominięte. Kiedy więc mamy okazję beztrosko bawimy się z naszymi dziećmi. Czy to Karolinie, czy Michałkowi, staramy się poświęcać jak najwięcej naszego wolnego czasu. Obiecaliśmy sobie kiedyś, że nasza rodzina nie będzie cierpiała, bo mama albo tata nie mają czasu czegoś zrobić. Staramy się by zawsze tak było. Wiadomo, że czasem zdarzają się sytuacje, że nie możemy ofiarować jej tyle uwagi ile by chciała, ale jeśli jednego dnia nie możemy spędzić z nią tyle czasu by zaspokoić jej potrzeby, to drugiego staramy się jej to wynagrodzić. Wtedy właśnie z pomocą przychodzą nam wszelkie zestawy kreatywne, które możemy razem wykonać.

W ostatnim czasie, tuż przed Mikołajkami, w nasze ręce wpadły trzy takie produkty, które pozwoliły nam twórczo spędzić czas z naszą córką. Dzisiaj chciałabym żebyś zapoznał/a się z nimi, bo są naprawdę godne uwagi i myślę, że Twoja kilkuletnia córka również będzie nimi zachwycona. 

Fabryka mydełek 

Ten zestaw wzbudził we mnie najwięcej emocji. Jak tylko przesyłka do nas dojechała, nie mogłam się doczekać zrobienia mydełek, szczególnie, że już od dłuższego czasu chciałam z Karoliną zrobić takie domowe, ale nie bardzo wiedziałam jak się do tego zabrać. Zestaw Lisciani Fabryka Mydełek jest wprawdzie przeznaczony dla dzieci od ósmego roku życia, ale w przypadku wspólnego wykonania, mydełka można zrobić już z przedszkolakiem, szczególnie, że to właśnie dla dzieci w takim wieku, będzie on największą frajdą. 

Młodsze dzieci na pewno będę potrzebowały pomocy przy zrobieniu mydełek. Ja podgrzewałam będące składową zestawu wiórki glicerynowe, a Karolina dodawała barwnik oraz olejek zapachowy. Minusem jest niestety to, że zestaw zawiera tylko czerwony barwnik. My wprawdzie użyłyśmy innych kolorów barwników spożywczych, ale niestety ich żelowa konsystencja zaburzyła proces tężenia mydełek i zielone i niebieskie nam nie wyszły. Dokupiłam już bazę glicerynową, a także płatki róż i lawendy  i wkrótce zaczynamy kolejną produkcje. Sama już nie mogę się doczekać, bo to prawdziwa frajda, nawet dla mamusiek.

Funny Magnets – zestaw do samodzielnego wykonania magnesów 

Nawet większą frajdę niż Fabryka Mydełek przyniósł nam zestaw do wykonania magnesów na lodówkę. Niepozorny zestaw składający się z czterech kolorowych mas kulkowych (żółta, czerwona, niebieska, biała), maty magnetycznej oraz świecących koralików i śmiesznych dodatków, a nawet dorosły wkręca się w jego wykonanie. W sumie to nie wiem dla kogo zamówiłam te wszystkie zestawy, czy dla Karoliny czy dla siebie.  😆 Podobał mi się nawet bardziej niż mydełka, mimo, że Karolina zanim jeszcze przystąpiłyśmy do produkcji pogubiła kilka elementów. 

Masa do wykonania magnesów jest bardzo plastyczna. Trochę przypomina ciastolinę. I co ważne jest bardzo wydajna. Zrobiłyśmy z Karoliną 6 magnesów a zostało nam jej jeszcze na co najmniej kolejne sześć. A jak to w ogóle działa? Najpierw musimy sobie stworzyć dowolny kształt magnesu z masy, potem wyciąć ten kształt z maty magnetycznej i połączyć ze sobą te elementy. Kolejny krok to już ozdabianie – świecącymi w ciemności koralikami lub kartonowymi śmiesznymi gadżetami. Magnesy po wykonaniu muszą stwardnieć, więc dobrze jest je odłożyć na 24h i nie ruszać. Ale efekt jest naprawdę świetny. Uwierzysz, że tego renifera zrobiła Karolina bez mojej pomocy?

Figurki z filcu

To trzeci i zarazem ostatni z zestawów, który chciałabym Ci zaprezentować. Znajdziesz w nim różnokolorowe arkusze filcu, ruchome oczy, klej, nożyczki, instrukcję wykonania poszczególnych zwierząt oraz “wykroje”, które mogą posłużyć jako wzory do wycinania poszczególnych zwierzaków. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci co najmniej czteroletnich, które opanowały już posługiwanie się nożyczkami.

To naprawdę prosta a jednocześnie kreatywna zabawka, która idealnie nada się na prezent dla lubiącego prace ręczne przedszkolaka. U nas robi furorę, chociaż Karolinie bardzo trudno jest wysiedzieć w miejscu przez 10 minut. Na szczęście wykonanie tych zwierzaków nie wymaga aż takiego skupienia. Ja jej powycinałam zwierzaki a ona wedle uznania przyklejała im oczy i dekorowała. Bardzo jej się to podobało. Przed nami jeszcze całkiem sporo do dokończenia.

Wszelkie zestawy kreatywne świetnie wpływają na rozwój wyobraźni dziecięcej. Poza tym dzięki nim maluchy uczą się robić coś z niczego i niejednokrotnie jest to naprawdę bardzo fajne coś. Kiedyś w sklepach były dostępne tylko takie biżuteryjne, z których dziewczynki mogły zrobić sobie korale lub bransoletkę, teraz ten wybór jest zdecydowanie większy. Wiedziałeś/aś, że są nawet zestawy do zrobienia własnych szminek, pisaków, cukierków a nawet perfum czy glutów?  Karolina wkrótce będzie miała urodziny i wiem, że dostanie od nas kolejne tego typu zestawy, bo po pierwsze dobrze się przy nich bawi, a po drugie – czas spędzony na ich wykonaniu pozostanie na zawsze w naszej pamięci. To naprawdę wyjątkowe chwile, podczas których widzę na twarzy i w oczach dziecka prawdziwą radość. 

Zabawki do testów przekazała firma Dante. 

You Might Also Like