ZABAWKI

Co na prezent dla dwulatka?

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Czy masz już kupione prezenty dla dzieci? W zeszłym roku Michałek był jeszcze malutki, więc jakoś specjalnie nie skupialiśmy się na prezentach dla niego, ale w tym jest już całkiem kumaty i ma już wyrobiony gust jeśli chodzi o zabawki. Jak to chłopaczysko, uwielbia przede wszystkim auta. Jednak w tym wpisie nie będę proponowała Ci kolejnego samochodu z Zygzakiem czy gigantycznej wywrotki. Dzisiaj chciałabym pokazać Ci trzy zabawki, które sprawią, że Twoje dziecko na chwilę usiądzie, a Ty będziesz miała chwilę by wypić ciepłą kawę.

Carotina Baby mata wodna do rysowania

Michał ciągle podkrada Karolinie kredki i mazaki. Mamy już artystyczne bazgroły na ścianach, a przecież całkiem niedawno robiliśmy remont. Malowanie po meblach, to również standard, na szczęście z tych udaje nam się zmyć te jego dzieła. Mata wodna to doskonała opcja dla takich maluchów jak Michał, które chcą się twórczo wyżyć, a jeszcze tak naprawdę nie ogarniają o co chodzi z kartką i kredkami czy mazakami. W zestawie, oprócz wspomnianej maty i mazaka napełnianego wodą, znajdują się klocki oraz kolorowe puzzle, które starsze dziecko może odrysowywać. Mata podzielona jest na cztery części, na każdej rysujemy w innym kolorze. To naprawdę fajna i kreatywna zabawka, która potrafi zająć malucha na bardzo długo. Michałek ją uwielbia, szczególnie za to, że może na niej odbijać swoje mokre ręce,  więc myślę, że i Twój maluch będzie nią zachwycony. Standardowa cena maty to około 90-100 zł. 

Puzzle Crea Baby

Wprawdzie Misiek jeszcze ich samodzielnie nie ułoży w sensowny kształt, nie zrobi motylka czy człowieka, ale kiedy zrobię to dla niego ja lub Karolinka, on do głównego motywu dopasuje pozostałe elementy. Crea Baby to zestaw składający się nie tylko z kartonowych puzzli, ale również z plastikowych klocków, którymi można uzupełniać puzzle. Klocki są w czterech kolorach przewodnich: zielonym, czerwonym, żółtym i niebieskim.  Zestaw ten nie tylko uczy dziecko rozpoznawania kształtów i kolorów, ale także pozwala ćwiczyć motorykę małą oraz rozwija umiejętność myślenia przyczynowo – skutkowego. Czy puzzle są drogie? Uważam, że nie. Za około 35-40 zł mamy zabawkę wszechstronną, która pozwoli naszemu dziecku się rozwijać. 

Mozaika Fantacolor Junior Basic

To zabawka dla nieco starszych dzieci niż nasz Michał, ale i on świetnie sobie z nią radzi. Nie umie jeszcze dopasować kolorów do tych pokazanych na obrazku, ale myślę, że to jest tylko kwestią czasu i zacznie zauważać tę zależność i szybko to ogarnie. Za to bardzo dobrze sobie radzi z wkładaniem elementów mozaiki we wskazane przeze mnie miejsca. Wielkość kołeczków (średnica 32mm) jest doskonała dla takich małych rączek. W zestawie oprócz wspomnianych kołeczków, tablicy, podstawek (nóżek) znajdziemy 8 kart przedstawiających wzór do ułożenia – po jednej stronie każda karta jest kolorowa, a po drugiej ten sam wzór jest czarno biały, więc starsze dziecko, może go sobie pokolorować. Zabawka ćwiczy motorykę małą oraz rozwija koordynację wzrokowo – ruchową.  Kosztuje około 50 zł. Nie jest to cena zbyt wygórowana, szczególnie, że produkty Quercetti, są bardzo starannie wykonane. 

Te trzy fantastyczne zabawki zajmą niejednego dwulatka na długie minuty. U nas sprawdzają się znakomicie. Za każdym razem kiedy zdejmuję je z półki Misiek aż tupie ze szczęścia i wyciąga po nie rączki, bo wie, że będzie się dobrze bawił. Lubi mazać po macie, układać puzzle i wciskać kołeczki w mozaikę, a kiedy przychodzi czas sprzątania, robi to bardzo niechętnie. Jeśli więc szukasz sprawdzonego prezentu dla Twojego dwulatka to te zabawki będą na pewno tym udanym.

Zabawki do wpisu udostępniła firma Dante

You Might Also Like