ZABAWKI

Sorter Daisy Box – świetna zabawka dla roczniaka

Świat zabawek dla około rocznych dzieci cały czas się rozrasta. Producenci prześcigają się w tworzeniu tych najbardziej atrakcyjnych, hałaśliwych i świecących, a tak naprawdę takie roczne dziecko wcale ich nie potrzebuje by dobrze się bawić. To nam rodzicom wydaje się, że nasz maluch musi mieć tego wypasionego grającego robota czy kulę zmieniającą kolory, Moim zdaniem im zabawka zawiera mniej bajerów tym lepiej.

Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że najfajniejsze zabawki dla dzieci to te ciche.  😉 Z kilku nawet celowo wyjmujemy baterie, bo mamy dość ich przeraźliwego dla uszu dźwięku. A te ciche nie dość, że dla rodzica przyjemne, to jeszcze rozwijają dziecięce zmysły tak jak powinny. 

Jedną z takich właśnie zabawek jest sorter. Według mnie to zabawka, którą powinien mieć każdy maluch. Pamiętam jak Karolina uczyła się rozpoznawać kształty i wrzucała klocki do odpowiednich otworów. Uwielbiała tę zabawę. Dzisiaj na tym etapie jest Misiek, więc sorterów mamy kilka, ale w tym wpisie chciałabym Ci pokazać jeden z nich. Ten, który ostatnimi czasy bije rekordy popularności w naszym domu. Od kilku tygodni jest ulubioną zabawką Michała. 

Sorter Daisy Box

To zabawka włoskiej marki Quercetti, której dystrybutorem jest szczecińska firma Dante. Sorter, tak jak prezentowane przez nas niedawno koła zębate, wykonany jest z dobrego jakościowo materiału. Nie jest to tandetny chiński plastik, więc zabawka z pewnością posłuży niejednemu dziecku. Jej kolory zachęcają do zabawy. Przyznam szczerze, że jak pierwszy raz zobaczyłam tę zabawkę byłam zaskoczona jej wielkością. Nie spodziewałam się, że będzie ona aż tak duża. To naprawdę fajne, bo małym rączkom roczniaków łatwiej jest z niej korzystać. 

Sorter składa się z 16 elementów. Misy na klocki, 14 klocków oraz przykrywki z otworami. Całość ma kształt stokrotki, stąd własnie nazwa zabawki. Wszystkie elementy są precyzyjnie i zgrabnie wykonane. Otwory, przez które dziecko wrzuca klocki do środka, są oznaczone ich kolorami, dlatego też dziecku łatwiej jest skojarzyć kolor z danym kształtem. Ułatwia to dziecku rozgryzienie zabawki. Michał wprawdzie jeszcze jej do końca nie ogarnia i największą frajdą póki co dla niego jest wysypywanie klocków na podłogę, ale kiedy uda mu się wrzucić klocek do środka jest mega szczęśliwy – aż piszczy z radości.

Zabawka uczy nie tylko rozpoznawania kształtów i kolorów, ale także rozwija zdolności manualne małego użytkownika. Co ważne, wielkość jej elementów sprawia, że dzieci bardzo chętnie po nią sięgają, a rodzic może być spokojny, bo zestaw nie zawiera małych części, którymi jego pociecha mogłaby się zadławić. Zabawka ta jest atrakcyjna zarówno dla naszego roczniaka, jak i dla czterolatki. Dzieciaki często bawią się nią razem. W naszym domu sorter Daisy Box jest cały czas w użyciu. Michał nie pozwala schować klocków do misy. Jak tylko to zrobimy i próbujemy odłożyć zabawkę na miejsce, mały przybiega i wrzuca wszystko na podłogę. Wkrótce sorter stanie się elementem wyposażenia naszego dużego pokoju, bo cały czas w nim jest.  

Sorter Daisy Box jak i zestaw konstrukcyjny Kalejdoskop to zabawki, które będą umilać nam zbliżające się wielkimi krokami długie jesienne wieczory. Jestem przekonana, że dzieciaki będą chętnie po nie sięgać, bo to bardzo atrakcyjne zabawki, które rozwijają zdolności manualne i umiejętności myślenia przyczynowo – skutkowego. 

You Might Also Like