ZABAWKI

Zestaw konstrukcyjny Kalejdoskop – zabawka idealna dla przedszkolaka

Kilka tygodni temu w nasze ręce wpładła fantastyczna zabawka, która wprawiła w zachwyt naszych fanów na facebooku. Mowa tutaj o zestawie konstrukcyjnym Kalejdoskop marki Quercetti. Zabawka bardzo spodobała się nie tylko rodzicom chłopców, ale również dziewczynek. Nic dziwnego, bo jest naprawdę świetna – przede wszystkim kolorowa, zachęcająca do zabawy i odkrywania świata.

Dzieci w wieku przedszkolnym, ze względu na swoją żywiołowość, potrzebują zabawek, które je wyciszą ruchowo przy jednoczesnym pobudzeniu aktywności umysłowej. Zabawki, dzięki którym dziecko doskonali swoje umiejętności manualne i poznaje świat przy pomocy eksperymentów i własnych doświadczeń pozwalają mu się rozwijać. Zaspokajają potrzebę poznawania świata oraz beztroskiej zabawy. 

Zestaw konstrukcyjny Kalejdoskop to zabawka, która pozwoli dziecku na poznanie podstawowych zasad fizyki, a właściwie mechaniki. Zabawka ta uczy przede wszystkim logicznego myślenia. Bawiąc się dziecko najpierw buduje podstawę, a później umieszcza na niej koła zębate, w taki sposób by jedno wprawiało kolejne w ruch. Musi przy tym uważać by koła wbić w odpowiednim miejscu. Dzięki tej zabawce dzieci uczą się myślenia przyczynowo – skutkowego – jest akcja, która wywołuje reakcję. A jeśli się uda koła zestawić ze sobą tak, by obracały się wszystkie, radości jest co niemiara. 

Zestaw Kalejdoskop składa się z 55 części wykonanych z tworzywa sztucznego. Znajdziesz w nim 16 białych platform, które można dowolnie ze sobą łączyć, 6 dużych kół zębatych, 4 średnie koła zębate, 6 małych kół zębatych oraz 22 łączniki i 1 korbkę. Całość wykonana jest bardzo solidnie. Z pewnością nie jest to kolejna tandetna plastikowa zabawka, która dziecko rzuci w kąt po chwili zabawy. Już na pierwszy rzut oka widać, że producent przyłożył się do jej wykonania. Bije od niej jakość. 

Karolina od samego początku jest nią zachwycona. Co chwilę buduje nowe konstrukcje i kręci zębatkami. Sprawdza na ile może od siebie koła oddalić, jak ułożyć fantazyjną kompozycję i wprawić w ruch wszystkie koła. Jak jej się uda to aż piszczy z zachwytu. Zabawka od razu jej się spodobała, gdyż z natury jest ona małą kombinatorką, więc układanie kół i wprawianie ich wszystkich w ruch za pomocą korbki, bardzo ją ciekawi. Lubi sprawdzać różne warianty ułożenia podstawy, więc kiedy zaczyna się bawić zestawiem, wiem że nie będzie to trwało 5 minut, jak w przypadku wielu innych zabawek. To jedna z nielicznych zabawek, która sprawia, że nasza ruchliwa czterolatka zajmuje się czymś na dłużej. Zdecydowanie polecam ją każdemu przedszkolakowi, który z ciekawością odkrywa otaczający go świat.

Świetna jest, prawda? Możesz ją kupić tutaj. 

You Might Also Like