INNE PRODUKTY DZIECIĘCE

Moje Maluchy – wyjątkowe czasopismo dla najmłodszych

Pamiętasz filmik na moim fanpage, gdzie Karolina ubrana w strój kąpielowy i czepek pływacki rozwiązywała zadania w pewnym magazynie dla dzieci? Dzisiaj właśnie chciałam napisać Ci coś więcej na temat tego magazynu, bo pozycja ta na dobre przyciągnęła moją uwagę. Chcesz wiedzieć dlaczego? Bo w końcu dzięki niej nie muszę siedzieć obok Karoliny i rozwiązywać z nią zadań, a tym bardziej czytać poleceń.

Mowa tu o najnowszym magazynie dla dzieci powyżej drugiego roku życia – Moje Maluchy. Możesz powiedzieć, że bez sensu jest dawać taką gazetę czterolatce, a ja Ci powiem, że właśnie nie! Zapewnia mi ona kilkanaście minut spokoju. Wiesz czym jest te kilkanaście minut dla matki takiej jak ja? Luksusem, który zdarza się niezwykle rzadko. Więc jeśli mogę skorzystać z takiej chwili raz na jakiś czas to wchodzę w to, szczególnie, że Karolina jest zadowolona, bo może zrobić coś sama.

Moje Maluchy to czasopismo wydawane przez Wydawnictwo Nowa Era. Ukazuje się ono w dwóch formatach – ogromnym (38 cm wysokości) do pracy dywanowej oraz dużym (33 cm wysokości) do pracy stolikowej. Dla Karoliny wybrałam format ogromny, gdyż ona uwielbia kolorować na podłodze. W jej przypadku właśnie format ogromny sprawdza się najlepiej.

Co wyjątkowego jest w tym magazynie? 

Przede wszystkim to, że przeznaczony jest on do samodzielnej zabawy. Dzieci nie potrzebują dorosłych by zrozumieć zadania jakie są im wyznaczane. Instrukcje obrazkowe są na tyle czyletne, że nawet ogarnięty dwulatek będzie w stanie je zrozumieć i wykonać. Poza tym, pokaż mi dziecko, które nie lubi rozwiązywania zadań, przyklejania naklejek czy kolorowania? Ja chyba takiego nie znam.

W każdym numerze dzieci znajdą aż 21 kart pracy, 10 form aktywności oraz 30 kolorowych naklejek. Dzieci mogą rysować po śladzie, kolorować według kodu, wyszukiwać elementów i dopasowywać naklejki według instrukcji. Zadania są ułożone w taki sposób by wspierać m.in. kreatywność, logiczne myślenie, koncentrację, spostrzegawczość czy wyobraźnię. Maluchy rozwiązując zadania zawarte w magazynie bawią się i jednocześnie przyswajają nowe umiejętności. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie potrzebują do tego rodzica. Wszystko robią samodzielnie! Wiem, że się powtarzam, ale musisz wybaczyć matce, która czas dla siebie posiada niezwykle rzadko.

Magazyn w kioskach dostępny jest od 29 maja. Dopiero ukazał się pierwszy numer, ale z pewnością nie ostatni. Można go szukać w dobrych salonikach prasowych. Jego koszt to 7,50 zł / numer, ale w prenumeracie można go mieć już za 6,90 zł. My już swoją prenumeratę mamy. 

You Might Also Like