BLOGOSFERA

Blog ma znaczenie

Nasza rodzinka długi weekend Bożego Ciała spędziła w Sarbinowie nad morzem, w gminie Mielno. Zwykle nad morze jeździmy raczej w nasze okolice, tzn. do takich miejscowości jak Dziwnów czy Pobierowo. Tym razem jednak zdecydowaliśmy się na Sarbinowo, gdyż to właśnie tam, dwie szalone dziewczyny – Monika Kilijańska z bloga Konfabula.pl oraz Milena Czupryniak z bloga Cytryniaki.pl zorganizowały tegoroczną edycję spotkania Blog Matters, a nas przecież nie mogło na nim zabraknąć.

Spotkanie odbyło się 2 czerwca w Transgranicznym Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie.  Organizatorki na ten dzień zaplanowały trzy świetne prelekcje, dzięki którym uczestniczki spotkania mogły podnieść swoją wiedzę o blogowaniu.

Pierwszą prelekcję poprowadziła Lena Murawska, która stała się moim guru kiedy ogarniałam RODO. Bez niej i jej live’a nie byłabym w stanie ugryźć tematu. Jeszcze raz dzięki Lena! Na Blog Matters jednak nie mówiła o RODO a zgłębiała z nami tajniki Facebooka. Dzieliła się stosowanymi przez nią rozwiązaniami, które pomogą nam ściągnąć na fanpage nowych czytelników oraz zaangażować tych obecnych. Zresztą prelekcję Leny możesz sobie obejrzeć w jej grupie na Facebooku Asy Blogowania. Jeśli blogujesz to musisz tam być.

Po Lenie swoje wystąpienie miała Paulina Pamuła z Wszystkiego kreatywnego, która wprowadziła nas do świata webinarów. Ja wprawdzie nie planuję ich oragnizacji, bo z czego miałabym Cię szkolić? Ale z wystąpienia Pauliny wyciągnęłam też sporo informacji jeśli chodzi o transmisje live na Facebooku czy Instagramie, które chciałabym w najbliższym czasie rozwinąć. Muszę się tylko przekonać do gadania do ekranu, bo z tym mam największy problem.

Ostatnią prelekcję poprowadziła Ania Chomiak z bloga Nieidealnaanna. Anię poznałam jakiś czas temu prywatnie i z przyjemnością obserwuję jej rozwój, a rozwija się w naprawdę szybkim tempie. W grudniu 2017 roku znalazła się w rankingu Jasona Hunta jako wschodząca gwiazda blogosfery, co dało jej motywacyjnego kopa do dalszej pracy. I właśnie o tym jak trafiła do rankingu opowiadała nam podczas swojego wystąpienia na Blog Matters.

Po każdym z wystąpień czyłam jednak lekki niedosyt, bo pomimo możliwości zadawania pytań, wystąpienia dziewczyn były zdecydowanie za krótkie dla takiej osoby jak ja, tzn. dla osoby która jest żądna wiedzy i chce przenieść swoje blogowanie na wyższy poziom. Niemniej jednak to co usłyszałam pozwoli mi w najbliższym czasie wprowadzić w życie kilka zmian. Mam nadzieję, że na lepsze.

Pomiędzy wystąpieniami był czas na kawę, ciacho i ploty, a na koniec prelekcji na stół wjechał obiad – a skoro nad morzem to tradycyjnie rybka. Zdjęcia nie zrobiłam, bo moje dwa szkraby bardzo szybko dobrały się do zawartości mojego talerza.

Spotkanie trwało nieco ponad trzy godziny. Z jednej strony rzeczywiście króko, ale z uwagi na to, że były tam z nami nasze dzieciaki, to organizatorki nie chciały go przedłużać. Podczas naszych prelekcji dzieci mogły wziąć udział w zajęciach o ekologicznym stylu życia zorganizowanych przez TCEE. Niestety były one przeznaczone dla dzieci co najmniej 5-letnich, więc nasza Karolina spędziła ten czas z Przemkiem, Michałem i innymi dziećmi w podobnym wieku. Na nudę jednak nie narzekała, bo miała doskonałe towarzyszki zabaw. Misiek zresztą też miał kolegę w bardzo podobym wieku. 

Spotkanie Blog Matters było wyjątkowe pod tym względem, że każda osoba w nim uczestnicząca miała przynieść mały upominek dla tej siedzącej obok. Ja przygotowałam słój pełen cukierów, który miał służyć jako pomoc w razie braku weny. Okazał się on jednak prezentem nietrafionym i cukierki trafiły do pozostałych uczestniczek spotkania.  😕  Sama natomiast otrzymałam obrazek z cytatem motywacyjnym od Magdy z bloga Kuncio.com. Swoją drogą ciekawa historia z Magdą, bo jak się okazało, przez cały pobyt w Sarbinowie, mieszkaliśmy w tym samym miejscu, w sąsiednich domkach a nasze dziewczyny (obie w tym samym wieku) zaprzyjaźniły się ze sobą już od początku naszego pobytu nad morzem. Także wyobraź sobie jakie było nasze zdziwienia jak się okazało, że powód naszego przyjazdu do Sarbinowa jest taki sam.  😀

Blog Matters przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze i nadal nie mogę uwierzyć w to, jak na takich spotkaniach blogerzy czują się swojsko w towarzystwie nieznanych im osób. Wystarczy ta sama pasja i jest o czym rozmawiać.

W ramach spotkania otrzymaliśmy również kilka upominków.

Cała impreza została objęta patronatem kilku firm:

Miasto Mielno http://www.mielno.pl/

Portal Mądrzy Rodzice http://madrzy-rodzice.pl/

Miasto Koszalin http://www.koszalin.pl/

Portal Reachablogger http://reachablogger.pl/

A jej sponsorami byli:

Amaloo https://amaloo.pl/

Topgal https://www.topgal-plecaki.pl/

Redro https://redro.pl/

Oleofarm http://oleofarm.pl/

Wydawnictwo Zysk i Spółka http://www.zysk.com.pl/

Cocomilo https://cocomilo.pl/

Craftoholoc Shop https://craftoholicshop.com/

Gosia Przymuszała Coach https://malprzymuszala.wixsite.com/coaching

Agile Commander https://agilecommander.com/pl/

Digital Karabela https://digitalkarabela.com/pl/

Partnerami spotkania byli:

Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie http://tcee.pl/

MPS Plastic Packaging & Private Label Cosmetics Manufacturer http://mps.koszalin.pl/

Bardzo wszystkim dziękujemy za możliwość wzięcia w nim udziału i już szykujemy się na Blog Matters 2019. Mam nadzieję, że Monika i Milena nie straciły jeszcze ochoty do organizacji tych spotkań i na przyszły rok też zaplanują coś fajnego.

Gdybyście natomiast zastanawiały się skąd mam taki superancki kwiecisty kombinezon to uprzejmie donoszę, że można go zakupić w bonprix. Niektórzy twierdzą, że mnie poszerza, ale ja już dawno nie mailam tak wygodnego ubrania. Mogłabym go nosić codziennie. Jestem pewna, że jak wrócę do pracy go będę miała go na sobie co najmniej raz w tygodniu.

You Might Also Like