DOM I WNĘTRZA

Metamorfoza naszej sypialni

Do napisania tego wpisu zbierałam się zdecydowanie za długo. Ale wiesz, ciągle coś. A to dzieciaki zabrudziły narzutę, a to nie było zdjęć w ramkach, pies zasyfił fotel, okna znowu brudne. Ciągle napotykałam jakieś przeszkody. W końcu dzisiaj powiedziałam sobie „teraz albo nigdy” i tak oto powstał wpis ukazujący metamorfozę naszej małej sypialni w bloku. Może znajdziejsz tutaj jakieś rozwiazania, które i Tobie przypadną do gustu.

Wprawdzie remont zakończył się już ładnych kilka miesięcy temu i przez ten okres miałaś/eś już okazję w kilku wpisach podejrzeć jakieś zdjęcia z naszej sypialni, ale w całości jeszcze jej tutaj nie pokazywałam. Dlatego dzisiaj postanowiłam to zmienić. Nie będę się tutaj rozpisywała za bardzo, bo właściwie każdy kto trafia na bloga szukając inspiracji w temacie jak urządzić małą sypialnię, chce zobaczyć zdjęcia. Jestem przekonana, że Ciebie również one interesują najbardziej. 

Na początek mam dla Ciebie kilka zdjęć starej sypialni. Zobacz sobie jak wyglądała ona przed remontem.

Szału nie było, głównie dlatego, że za cel postawiliśmy sobie urządzenie jej tanim kosztem. Kiedy kupiliśmy mieszkanie było ono całkowicie puste. Musieliśmy od razu wyposażyć kuchnię, duży pokój i sypialnię. Obecny pokój Karoliny jeszcze wtedy był tzw. graciarnią. Urządzanie sypialni zatrzymało się w połowie. Pomalowaliśmy ściany i drzwi (nie wiem co nas wtedy podkusiło, żeby pomalować je na brązowo). Przez sześć lat nie dorobiliśmy się żadnego wystroju okna, nie miałam też pomysłu jak zakryć te rurki od ogrzewania, a nie chciałam robić zwykłej zasłony, bo musiałaby zakrywać całą ścianę, a z drugiej strony okna nie byłoby nic. I tak sypialnia przez sześć lat wyglądała jakby była niedokończona. Dopiero kiedy okazało się, że jestem w drugiej ciąży zdecydowaliśmy się na ogarnięcie sypialni tak, by było nam tam komfortowo również z dzieckiem. Stąd właśnie decyzja o remoncie. 

Remont małej sypialni w bloku

Najgorzej było zacząć. Wiedzieliśmy, że chcemy zrobić wszystko sami. No prawie wszystko, bo zabudowę robił nam miejscowy stolarz. Ze starej sypialni zostało z nami tylko łóżko, które pomalowałam na biało farbami V33. Resztę oddaliśmy. Chcieliśmy zrobić sypialnię w bieli, ze względu na to, iż jest ona dość mała, a jasne wnętrza przy tej wielkości prezentują się po prostu lepiej. Wydają się większe. Biel jednak zdecydowaliśmy się przełamać odrobiną szarości i mięty, która na ścianie okazała się szpitalną zielenią. 😆 Zdążyłam się z nią już opatrzeć i przyzwyczaić, a dzięki temu, że w Pepco udało mi się idealnie dobrać zielone poduszki, to wygląda to na efekt zamierzony. 

Ścianami zajął się Przemek. Początkowo był przerażony malowaniem poziomych pasów, ze względu na to, że ściany mamy mega krzywe. Budowniczowie z lat osiemdziesiątych byli chyba na bakier z poziomicą, ale ostatecznie wyszły mu one bardzo ładnie, prawda? Zdolnego mam męża, nie? 

Efekt końcowy – metamorfoza małej sypialni w bloku

Marzyliśmy o sypialni, w której będziemy się dobrze czuli i w której będziemy mogli w razie wu się schować przed resztą świata i odpocząć. Myślę, że udało nam się uzyskać taki efekt. Według mnie wyszła świetnie no i w końcu wygląda! W takiej sypialni aż miło w ciągu dnia rzucić się na łóżko i trochę poleżeć do góry brzuchem. 

Jak wspomniałam wcześniej ze starej sypialni z nami zostało tylko łóżko. Teraz w sumie tej decyzji żałujemy, ale wkrótce planujemy wymienić je na takie z podnoszonym materacem, by w środku ukryć rzadziej używane rzeczy – patrz pościele, kołdry i ubrania. Zostaliśmy też zmuszeni do wymiany materaca, bo w trakcie remontu, kiedy nasz leżał w dużym pokoju, Karolina wyskakała w nim dziurę. Korzytając z okazji wymieniliśmy również kołdrę i poduszki na bambusowe (zobacz tutaj). Pozbyliśmy się też rolet w kasecie na rzecz rolety rzymskiej. W sumie mogliśmy wybrać zaciemniającą, ale ich materiały mi nie odpowiadały, więc mamy taką która przepuszcza światło, ale jest ładna. W kąciku niemowlaka wylądowało łóżeczko Michałka i wszystkie niezbędne elementy (o tym możesz przeczytać tutaj). W miejscu starej szafy postawiliśmy szafę pod zabudowę, węższą niż poprzednia, ale wyższą i z dużym lustrem. A w kącie pod oknem biały fotel z Ikei. Tak, brudzi się niemiłosiernie, ale mamy go już ponad cztery lata i nadal wygląda OK, więc wymianiać go póki co nie planuję. Za fotelem natomiast ukryliśmy kilka półek na różne rzadko używane przedmioty – segregatry, stare komiksy, zestaw do hybrydy. Nie widać ich tam, a w razie potrzeby można się do nich szybko dostać. Na pustej ścianie natomiast nakleiliśmy naklejkę, którą zamówiłam na Aliexpress za 25 zł.

Najbardziej jednak z całej sypialni podoba mi się zabudowa okna z płyty MDF – parapet połączony z obudową kaloryfera i regałem na książki. Dzięki niej nie widać tych okropnych rurek. I w końcu mamy miejsce na książki, które do tej pory zalegały w szafkach w dużym pokoju. Zdecydowaliśmy się też wymienić drzwi, w sumie to tylko same skrzydła, a futryny Przemek odmalował na biało. Z drzwiami było trochę pracy, bo stolarz musiał je dopasować do krzywych futryn, których zdecydowaliśmy się nie wymieniać. Dlaczego? Bo ich wymiana wiązałaby się z dewastacją całego mieszkania – na szczęście udało się tego uniknąć i dopasować tylko skrzydła. Teraz wyglądają o niebo lepiej. A gdybyś zastanawiał/a się co to za dziwny obraz na parapecie to jest to pamiątka z mojego pobytu w Stanach. Dostałam go od au pair pochodzącej z RPA.

No, ale przecież to nie opisy Cię najbardziej interesują, prawda? Przecież czekasz na zdjęcia! 

I jak Ci się podoba nasza sypialnia? 

Zerknij także na inne wpisy z cyklu Projekt Sypialnia: 

Mała sypialnia w bloku – sposoby na jej aranżację

Jak wybrać kołdrę i poduszki do sypialni?

5 trików ułatwiających zasypianie

Jak zorganizować kącik niemowlaka w małej sypialni?

By uniknąć pytań podaję co jest skąd.

Zabudowa – miejscowy stolarz 

Materac – PlantPur Natural

Narzuta – Eurofirany

Poduszki dekoracyjne – Pepco

Kołdra i poduszki – Poldaun Bamboo

Obraz – utalentowana malarka Maja

Fotel, lampa wisząca, latarenka i osłona doniczki – Ikea

Poduszki dekoracyjne, ramki na zdjęcia i lampki cotton balls – Pepco

Łożeczko niemowlęce – Lululaj

Naklejka ścienna – Aliexpress

Roleta rzymska – miejscowy salon z firanami

You Might Also Like