OJCOSTWO

O tym jak dostałem najfajniejszy prezent na świecie

Nikt nie robi tak fajnych prezentów, jak dzieciaki. Najlepsze w tych niespodziewanych podarunkach jest, to, że naprawdę są niespodziewane. Nie sposób bowiem przewidzieć, co siedzi w głowach naszych maluchów.

Przed kilkoma dniami, całą czwórką pojawiliśmy się w centrum handlowym. Przywiódł nas tam mój zegarek, który odmówił posłuszeństwa i wymagał naprawy w serwisie. Gdy ja załatwiałem formalności, reszta ferajny dość mocno zaczęła się nudzić – a już szczególnie było to widać po minie pewnej małej czterolatki.

Po kilku minutach jednak, zamiast znużenia zobaczyłem w jej oczach błysk świadczący o tym, że przyszedł jej do głowy genialny pomysł. W przekonaniu tym utwierdziło mnie podsłuchane zdanie, które wyszeptane z jej ust brzmiało ni mniej ni więcej, tylko:

Mamo, chodź kupimy tacie prezent.

„Wow!” – pomyślałem widząc, jak kierują się w stronę księgarni. Cóż bowiem innego mógłbym dostać, jeśli nie nową książkę? Pozostaje tylko pytanie, jaką? Siedzę teraz nad Biblią diabła autorstwa szczecińskiego pisarza Leszka Hermana. Może więc coś, czego akcja również dzieje się w Szczecinie? Niech to będzie nowa powieść Marka Stelara… Albo nie! Olga wie, że ostatnio przeczytałem kilka powieść Harlana Cobena. Kupią pewnie najnowsza część przygód Myrona Bolitara.
Chyba, że… może to być coś związanego z moimi studiami. Coś o wyborach, albo samorządzie, co przyda mi się do pisania pracy. Pewnie Olga zadbałaby o coś takiego.

I gdy już sądziłem, że przejrzałem je na wylot, i wiem co mogę dostać, okazało się, że Karolina zawzięła się i przeforsowała kupno czegoś, o czym w życiu bym nie pomyślał. To było to:

Widząc moją zszokowaną minę wyjaśniła mi dokładnie czemu wybrała właśnie taki prezent.

Bo można nim pisać i ścierać, to co napisało się źle. Bo można też tym grać, a ja przecież lubię piłkę nożną. No i ma „chłopakowy” kolor.

I choć to tylko ołówek z dziwną gumką w kształcie piłkarskiego buta, to faktycznie najfajniejszy prezent jaki kiedykolwiek dostałem.

You Might Also Like