KSIĄŻKI

Jakie to szczęście że cię znalazłem

Tutuł tego wpisu może sugerować, że będzie on dotyczył relacji damsko – męskich i poniekąd tak jest. Dzisiaj chciałabym Cię zapoznać z pewnym zającem, który całymi dniami kica. A na imię mu Kicek.

Kicek to typowy zając. Długie ma nie tylko uszy, ale i łapy, tułów oraz wąsy. Króciutki natomiast ogonek, ale w sumie tak wyglądają wszystkie zające, więc ten jakoś szczególny nie jest. Za to Kicek, uwielbia kicać, nie bez powodu ma przecież tak na imię. A kiedy tego nie robi to albo je marchewki, albo śpi pod jodłą. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej się śpi pod drzewem. Próbowałaś kiedys? Ja tak i przyznam, że było mi wygodnie, ale ja miałam ze sobą kocyk, przekąski i walkmana (pamiętasz jeszcze takie urządzenie?). Gdyby się przyjrzeć Kickowi, to w sumie on też lubi sobie podrzemać po jedzeniu. Tylko, że najpierw musi je sobie znaleźć. 

I tak Kicek przemierza okoliczne lasy i łąki w poszukiwaniu pysznego pożywienia. Żeby je znaleźć bohater tej opowieści, musi korzystać ze swojego super nosa. Dzięki niemu znajduje pyszne chrupiące marchewki, dowiaduje się o niebezpieczeństwie czy też znajduje jodłę, pod którą może się zdrzemnąć. 

Każdy dzień Kicka wyglądał tak samo: węszenie, kicanie, chrupanie, drzemka pod jodłą, węszenie, kicanie, chrupanie, drzemka pod jodłą… Jednak pewnego letniego wieczoru nosek zajączka poczuł coś zupełnie innego. I nie był to znany mu wcześniej zapach. Kicek nie mógł mu się oprzeć, więc “pomknął za tym zapachem jak strzała wypuszczona z łuku”. Domyślasz się co było jego źródłem?  Tak, tak – zajączkowa dziewczynka o imieniu Zuza.  

Od tamtej pory Kicek i Zuza byli nierozłączni. Węszyli, kicali, chrupali i drzemali pod jodłą razem, bo Zuza tak jak Kicek uwielbiała słodkie marchewki. Wszystkim zwierzakom opowiadali historię swojego poznania. Stąd właśnie tutuł tej pięknej książki.

Jakie to szczęście, że cię znalazłem autorstwa Guido van Genechten to niezwykła opowieść o najpiękniejszym uczuciu świata – o miłości. O tym jak ona się rodzi i jak dojrzewa. Z tą książką powinien zapoznać się nie tylko każdy przedszkolak, ale jego rodzice . Oni również znajdą w niej coś dla siebie. Kicek i Zuza uświadomili mi jak ważne jest to by mieć kogoś obok siebie. Kogoś z kimś można wspólnie iść przez życie, dzielić z nim czas i zainteresowania. To książka o prawdziwej miłości. Zachęca nie tylko tekstem, ale również cudownymi kolorowymi ilustracjami.

Z pewnością jest to książka, do której będziemy często wracać. A twarda oprawa sprawi, że przetrwa w naszej biblioteczce długie lata. 

Książkę można kupić tutaj <klik>.

You Might Also Like