BLOGOSFERA

Share Week 2018 – kogo czytam, kto mnie inspiruje?

Pierwszy raz biorę udział w akcji Share Week. Jeśli jesteś blogerem to na bank kojarzysz akcję stworzoną już kilka lat temu przez Andrzeja Tucholskiego. Andrzej co roku publikuje listę najchętniej polecanych blogów w Polsce. Tworzy ją właśnie na podstawie takich wpisów jak ten. W tym roku i ja postanowiłam dodać swoje trzy grosze, a właściwie trzy blogi. Te które czytam i które mnie inspirują.

Przez ostatni rok odwiedziłam naprawdę mnóstwo blogów – świetnych, dobrych, średnich ale również i kiepskich. Na wiele z nich zaglądam do dzisiaj. Lubię wiedzieć co w blogosferze piszczy. Zgodnie z zasadami szerwikowymi wskazuję trzy blogi, które mnie najbardziej inspirują, które lubię czytać i które odwiedzam najczęściej. Skupię się jednak na samym parentingu, chociaż nie tylko takie czytam regularnie. 

Moje ulubione blogi parentingowo – lifestylowe –  Share Week 2018

*** 1 ***

Moim absolutnym numerem jeden jest Martyna G. – mama dwóch uroczych chłopców, żona strażaka i pani domu. Uwielbiam śledzić ich losy. Martyna tak pięknie opowiada historię ich rodziny, że naprawdę chce się ich więcej. A zdjęcia? Po prostu bajka! Jeśli, jakimś cudem, nigdy nie byłaś/eś na blogu Martyny to koniecznie musisz to nadrobić. Ja ich kupuję w całości – w pakiecie, biorę wszystkich. 

*** 2 ***

Gosię z Jaśkowych Klimatów znam już ładnych kilka lat, od czasów ciąży z Karoliną. Najpierw znałyśmy się tylko przez internet, a rok temu w Poznaniu, w końcu udało nam się spotkać na żywo. Jej bloga obserwuję i cenię za wszelkie projekty DIY. Gosia robi z Jasiem prawdziwe dzieła sztuki. Kartki świąteczne, prezenty na dzień babci i dziadka czy po prostu zabawy kreatywne. Wszystko wykonane pięknie i precyzyjnie. Uwielbiam! 

 

*** 3 ***

Mój numer trzy, ale nie wiem czy nie powinien być czasem numerem jeden, to blog najbliższy mojemu szczecińskiemu sercu – Magda M. Blog. Prowadzony przez nomalną dziewczynę, która tak jak ja zmaga się z dwójką małych szkrabów. Te same rozterki, problemy. Magda M. to blog, który dodaje mi otuchy w gorsze dni, kiedy myślę, że jestem złą matką. Zawsze wtedy zaglądam do Magdy i wiem, że nie tylko ja mam takie myśli i jest to zupełnie normalne. Dzięki Magda! Możesz robić za mojego psychologa, tylko nie wystawiaj mi rachunków. 🙂 


Chciałoby się zakończyć już ten wpis, ale jeszcze jeden blog chodzi mi po głowie i krzyczy “wpisz mnie! wpisz mnie!”. Wiesz jaki? Blond Pani Domu prowadzony przez Mirkę – wschodzącą gwiazdę blogosfery wg Jasona Hunta. Wpisuję, bo grzechem byłoby tego nie zrobić. Mirka idzie w blogosferze jak burza. Obserwuję jej rozwój i liczę, że w przyszłym roku znajdzie się w złotej dziesiątce. Życzę jej tego z całego serducha, bo naprawdę na to zasługuje.

Mam nadzieję, że dziewczyny znajdą się w podsumowaniu tworzonym na sam koniec akcji i nie będę jedyną osobą, która je poleca. Wykonują naprawdę kawał dobrej roboty, a ich blogi są warte śledzenia, nawet jeśli jeszcze nie jesteś rodzicem. 

Jeśli natomiast prowadzisz bloga to weź udział w tym całym zamieszaniu i doczytaj szczegóły u Andrzeja – O TUTAJ! 

You Might Also Like