KSIĄŻKI

Nietypowe książki o księżniczkach

Dzisiaj piątek zatem przyszła kolej na prezentację kolejnej książki, a właściwie dwóch. Tym razem propozycja dla małych miłośniczek zwierząt i księżniczek. Przychodzę dzisiaj do Ciebie z dowiema książeczkami Wydawnictwa Adamada, które Twoja córka pokocha!

Księżniczka Amelka i jej pies oraz Księżniczka Lena i jej chomik to dwie z serii czterech książeczek Wydawnictwa Adamada.  Pozostałe to Księżniczka Zosia i jej kot oraz Księżniczka Julka i jej kucyk. Jak się zapewne domyślasz nie wybraliśmy tych książeczek przypadkowo. Nasz księżniczka Karolina posiada psa i chomika, dlatego też wszelkie książki, w których występują te zwierzątka są u nas mile widziane. Karolina, pomimo tego, że ma dopiero cztery lata, doskonale wie, że zwierzęta nie są zabawką i wymagają opieki i zaangażowana. Jak myślisz czy księżniczki o tym wiedzą?

Księżniczka Lena i jej chomik

Lena jest małą, bardzo strachliwą dziewczynką. Boi się dosłownie wszystkiego – skrzypiącej podłogi, wiatru, trzaskających okiennic. Najgorzej jest nocą, kiedy Lena nie może zasnąć i wyobraża sobie różnorakie potwory i duchy. Nikt jej nie rozumie, wszyscy się z niej śmieją, poza jednym chłopcem z pobliskiej wioski. Chłopiec ten daje jej w prezencie chomika by ta nie czuła się w nocy samotna. Ona jednak prosi od razu o dwa. A wiesz co się dzieje jak w jednej klatce trzyma się chomiki różnej płci? Z parki zrobiło się całe mnósto chomików z którymi Lena nie dawała sobie już rady.

Dzięki tej książeczce dzieci poznają pojęcie umiarkowania. Dowiadują się, że więcej nie zawsze oznacza lepiej. Jedno zwierzątko wymaga opieki, zaangażowania i czasu. A co jeśli jest ich dwadzieścia sześć?

Księżniczka Amelka i jej pies

Historia Amelki jest zupełnie inna niż ta przedstawiona w książeczce o Lenie. Amelka to typowa, rozpieszczona i rozkapryszona księżniczka, która pod wpływem impulsu zapragnęła mieć psa. Nie ma jednak pojecia z czym wiąże się wychowywanie szczeniaka. Przeszkadza jej to że pies brzydko pachnie, że gryzie jej buty, ciągnie ją za włosy. W końcu Amelka zdenerwowana sytuacją z psem postanawia się go pozbyć i zostawia go w parku zdala od zamku. Niestety w międzyczasie zrobi się ciemno i nie będzie wiedziała jak wrócić do zamku. Dziewczynka dostanie od losu nauczkę.

W tej książecze natomiast dzieci poznają pojęcie wierności. Nie bez powodu jest takie przysłowie “wierny jak pies” i właśnie ono znajduje odzwierdziedlenie w historii Amelki. Tak, dobrze myślisz to właśnie pies, pozostawiony na pastwę losu pomaga Amelce wrócić do domu.

Jak zapewne zauważyłeś/aś książeczki mają piękne ilustracje. Nie są krzykliwe a bardziej stonowane. Mimo wszystko przyciągają wzrok. Myślę, że są idealne dla dzieci w wieku przedszkolnym, gdyż nie są ani za krótkie ani za długie. Nadają się doskonale jako książeczki na dobranoc. 

Obie są na pewno warte posiadania. Bardzo mądre i uczą szacunku wobec zwierząt. Mało tego w każdej z nich znajduje się poradnik jak się opiekować zwierzęciem, które w niej występuje. Myślę, że warto zaopatrzyć się w nie szczególnie jeśli planujesz zakup dziecku danego zwierzątka. 

Obie książki jak również inne z tej serii możesz kupić w sklepie Wydawnictwa Adamada. Każda kosztuje 19,90 PLN. 

You Might Also Like