KSIĄŻKI

Barwny bestseller dla najmłodszych

Jakiś czas temu w nasze ręce wpadła krótka aczkolwiek genialna książka. Książka, która została okrzyknięta przez New York Timesa oraz American Institute of Graphic Arts jedną z najlepszych ilustrowanych książek dla dzieci. Mało kto wie, ale to pod jej wpływem Harve Tullet stworzył swój bestseller “Naciśnij mnie”. Jesteś ciekawa/y co to za książka?

Mały żółty i mały niebieski – Leo Lionni 

To niepoznorna książeczka o dwóch kumplach – żółtym i niebieskim, którzy wraz ze swoimi rodzicami mieszkają po przeciwnych stronach ulicy. Mają też innych przyjaciół – żółtego, czerwonego, pomarańczowego i uwielbiają spędzać z nimi czas. Bawią się razem w chowanego, w baloniku nasz malutki, a także biegają i skaczą.

A skoro są dziećmi, to czasem też nie słuchają swoich rodziców i robią coś nieprzemyślanego. Mały niebieski np. nie posłuchał swojej mamy i pod jej nieobecność wyszedł z domu, by pobawić się z małym żółtym. Jak się pewnie domyślasz, nie skończyło się to dla niego zbyt przyjemnie. Kiedy wrócił  do domu okazało się, że ani on ani mały żółty nie są już sobą. Rodzice jednego i drugiego nie wiedzieli co się stało z ich dziećmi, bo obydwaj byli zieloni. O tym jak się potoczyły ich dalsze losy dowiesz się kupując książkę Wydawnictwa Babaryba – możesz to zrobić tu

Dla nas pozycja ta stała się wprowadzeniem do odkrywania świata barw, do łączenia i poznawania nowych kolorów. Poza tym, Karolina dowiedziała się z niej, że każda podjęta przez nią decyzja, ma swoje konsekwencje i czasem bywają one bolesne. Książka uczy odpowiedzialności, tolerancji a także rozwija wyobraźnię.

Kilkukrotnie wspominałam tutaj, że pozycje wychodzące z Wydawnictwa Babaryba są nietuzinkowe. Dokładnie taka jest też książka Mały żółty i mały niebieski. Warto ją mieć w swojej biblioteczce, bo to książka inna niż wszystkie. Zachwyci niejednego malucha.

Wpis powstał przy współpracy z Wydawnictwem

You Might Also Like