ZABAWKI

Zróbmy sobie planszówkę – DIY

Nie znam dziecka, które nie lubiłoby gier planszowych, a Wy? Karolina je wręcz uwielbia. Nie ma dnia byśmy nie grali chociaż w jedną, dlatego też nasza kolekcja gier ciągle się rozrasta. Tym razem jednak nie kupiliśmy nowej gry, a postanowiliśmy zrobić ją sobie sami. Myślę, że i Wam może się ona spodobać i być może spróbujecie swoich sił i również stworzycie taką własnym dzieciom.

Co będzie Wam potrzebne? 

Nie potrzebujecie Bóg wie ilu składników, by zrobić fajną grę. Ja do mojej potrzebowałam:

  1. arkusz białego brystolu 
  2. wycinanki samoprzylepne
  3. skrawki brystolu w dwóch różnych kolorach
  4. nożyczki
  5. flamastry
  6. cienkopis

A co z wykonaniem?

Na początek musicie sobie ustalic jaki kształt powinny mieć pola na planszy. Ja zdecydowałam się na kółka i te wyciełam z samoprzylepnego papieru kolorowego. To była chyba najtrudniejsza część całej pracy. Potem natomiast ułożyłam kółka we wzór i przyklejałam kolejno do brystolu.

Następnie wzięłam się za przygotowanie kart z pytaniami i zadaniami. Jedne i drugie powinny być dostosowane do wieku Waszego dziecka. Na naszych kartach wśród zadań można znaleźć m.in.: podskocz 5 razy na jednej nodze, zaśpiewaj piosenkę, zrób 10 przysiadów czy jaskółkę. Wśród pytań natomiast: jakie zwierzęta można zobaczyć w zoo?, skąd się biorą jajką?, jak ma na imię najlepszy przyjaciel Reksia?, a także co można zjeść na śniadanie? Za każdą prawidłową odpowiedź / wykonane zadanie przesuwamy pionek o dwa pola do przodu, za błędą o dwa pola do tyłu. 

Kiedy karty miałam już gotowe wzięłam się za ogarnięcie do końca planszy do gry. Narysowałam na niej strzałki, oznaczyłam pola, na których gracze będą odpowiadali na pytania lub wykonywali zadania, na kilku polach oznaczyłam dodatkowe ruchy oraz narysowałam miejsca, na których należy położyć karty. Jako pionki natomiast można wykorzystać zabawki z jajek niespodzianek. 

Tym sposobem gra została skończona i mogliśmy się cieszyć wspólną zabawą. 

Zrobicie własnym dzieciom planszówkę? A może już zrobiliście?

You Might Also Like