LIFESTYLE

A może macie ochotę pomóc?

Bardzo rzadko pojawiają się u mnie tego typu posty. Ostatnio kawałek czasu temu prosiłam Was o wsparcie dzieci w Afryce poprzez wzięcie udziału w akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Tym razem również chcę zwrócić Waszą uwagę na dzieci. Dzieci, które wymagają pomocy w przygotowaniu do życia dorosłego, a konkretnie mam tu na myśli pomoc dzieciom opuszczonym, osieroconym lub też zagrożonym utratą opieki rodziców. Chciałabym, żebyście poznali formy pomocy takim dzieciom poprzez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. 

O Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce

Stowarzyszenie jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children Villages, działającej na terenie aż 135 krajów od ponad 65 lat. Jego celem jest otoczenie porzuconych/osieroconych dzieci opieką rodzinną, która będzie pełna miłości, zrozumienia, szacunku, a co za tym idzie zapewni poczucie bezpieczeństwa wszystkim podopiecznym.

Jak wyglądają SOS Wioski Dziecięce

Na stronie internetowej Stowarzyszenia znajdziecie między innymi taką informację:

SOS Wioski Dziecięce to osiedla 12-14 domów. W każdym domu mieszka Rodzina SOS, którą tworzą Rodzice SOS (małżeństwo lub osoba samotna) oraz 6 – 8 powierzonych ich opiece dzieci, którymi nie mogli opiekować się rodzice biologiczni. Najczęściej wychowują się tutaj liczne rodzeństwa. To Rodzice SOS dbają o ich wychowanie, zdrowie i edukację. Każde dziecko w Rodzinie SOS jest otoczone miłością i dorasta w poczuciu bezpieczeństwa. Szanujemy jego tożsamość oraz więzy rodzinne. Prowadzimy 4 Wioski SOS: w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie.

Jak widzicie temat ważny. Piszę Wam o tym, gdyż od kiedy jestem matką moje serducho jest szczególnie wrażliwe na cierpienie dzieci.

Dzieci powinny być wychowywane w rodzinie – czy to swojej, czy to zastępczej czy to właśnie w specjalnie stworzonych miejscach, takie jak Wioski Dziecięce. Tam będą otoczone miłością i ciepłem. Życie w rodzinie zapewni im poczucie bezpieczeństwa i wsparcie kochających osób. 

A jak Wy możecie pomóc?

Wpłacając darowiznę  na konto: 

07 1240 6247 1111 0000 4975 0683
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce
Al. Wilanowska 309A
02-665 Warszawa
Tytuł płatności: (Prosimy o wpisanie) internet darowizna

Pomagając regulrnie

Można co miesiąc wpłacać określoną kwotę na pomoc albo wszystkim dzieciom będącym pod opieką Stowarzyszenia lub też przekazując min. 180 zł miesięcznie na konkretne dziecko. Więcej informacji uzyskacie na stronie internetowej.

Zostając wolontariuszem

Rąk do pracy nigdy nie jest za dużo, więc jeśli jest Wam bliska idea Stowrzyszenia to warto się zaangażować w pomoc dzieciakom i  zdecydować się na wolontariat. 

Angażując swoich gości weselnych

Jest tu ktoś kto planuje zawarcie związku małżeńskiego?  Może zamiast kuponów totolotka, bo szanse na wygraną i tak są marne, ofiarować pomoc dzieciom? Warto zainteresować się tematem, bo Was to nic nie kosztuje, a dzieci będą szczęśliwe. Po więcej informacji kliknijcie: https://wioskisos.org/prezent-na-slub/ 

Przekazując 1% podatku

Co roku wiele z Was zastanawia się komu przekazać 1% podatku, część nie przekazuje go nikomu, a to wielki błąd. Naprawdę warto, bo można podarować dzieciaczkom odrobinę radości.


Nie wyobrażam sobie porzucenia własnych dzieci, ale o dziwo są ludzie, którzy to robią… Nie mam zamiaru ich oceniać, bo pewnie jest wiele czynników, które skłaniają ich do podjęcia takiej decyzji, ale naprawdę szkoda mi dzieci. To one cierpią najbardziej. Dlatego ja pomagam, a Wy?

zdjęcie główne: http://media.innovationpr.pl

You Might Also Like