DZIECKO

Zajączek wielkanocny – świąteczne DIY dla dzieci

Drogie mamy! Oderwijcie się na chwilę od świątecznych mazurków, sałatek, białych kiełbas czy innych pisanek. Może gdzieś pomiędzy gotowaniem żurku a malowaniem jajek do święconki znajdziecie pół godzinki, by przygotować z dzieckiem maskę zajączka wielkanocnego? Jest banalnie prosta i robi się ją bardzo szybko!  Wierzcie mi, na bardziej skomplikowany projekt bym się nie porywała, bo talentu brak, ale ta maska jest naprawdę łatwa do zrobienia.

Co potrzebujecie do wykonania maski zająca wielkanocnego?

  1. szablon maski
  2. kawałek białego brystolu
  3. kawałek czarnej wycinanki
  4. kawałek różowego papieru
  5. watę
  6. czarny cienkopis/mazak/długopis
  7. nożyczki
  8. kawałek gumki elastycznej
  9. klej zwykły szkolny lub magic (używałam  obu)

Wykonanie

Najpierw przygotowałam szablon maski. Jako, że ja rysować nie potrafię, z plastyki zawsze miałam ledwo czwórki, to poszłam na łatwiznę i wydrukowałam szablon znaleziony w internecie – o tutaj.  Po czym go wycięłam.

W następnym kroku odrysowałam go na białym brystolu i wycięłam włącznie z otworami na oczy. Zaznaczyłam sobie także, w którym miejscu powinnam przykleić nos. Przygotowałam również szablon do wycięcia nosa i elementów uszu.

Po czym wycięłam je z czarnego i różowego papieru kolorowego i przykleiłam do maski. Na tym etapie nasz zajączek zaczyna już przypominać zajączka a nie jakieś przerażające coś.

W kolejnym kroku czarnym cienkopisem zaznaczyłam zęby królika i przy pomocy kleju magic przykleiłam kawałki waty, które stanowią futerko króliczka. Do przyklejenia waty użyłam wspomnianego wcześniej kleju magic.  Ostatnim krokiem było doklejenie wąsów,  wykonanie dziurek pod watą i przymocowanie gumki.Maska gotowa, dziecko zadowolone!

Proste, prawda? To teraz Wasza kolej!


Spodobał Ci się ten wpis? Będzie mi niezwykle miło, jeśli powiesz mi o tym w komentarzu i udostępnisz go na swoim facebooku.

You Might Also Like