WYPRAWKA

Wyprawka dla noworodka – tekstylia

Końcówka ciąży coraz bliżej dlatego też najwyższy czas zacząć kompletować wyprawkę dla Miśka, żeby się później nie okazało, że wiele rzeczy nam brakuje i tatuś będzie musiał sam biegać po sklepach by znaleźć coś dla naszego synka. Nie żebym wątpiła w możliwości Przemka, ale wolałabym jednak uniknąć takiej sytuacji. W końcu to co wybiorę sama będzie mi w 100% odpowiadało.

Od dzisiaj, będę Wam co jakiś czas pokazywała produkty, które znajdą lub znalazły się w naszej wyprawce dla noworodka, by na koniec zebrać wszystko w jedną całość i stworzyć gotową listę przydatną dla każdej przyszłej mamy. Dzisiaj na tapecie lądują tekstylia – czyli ubranka, pościele, rożki i inne.

Ubranka dla noworodka

Na sam początek nie potrzeba ich zbyt wiele. Po kila sztuk w zupełności wystarczy, a jestem też pewna, że goście który do Was zawitają przyniosą Wam coś dla malucha, w wielu przypadkach wybierając właśnie jakieś stylowe ubranko. Poza tym wiele z Was otrzyma też ubranka po starszych dzieciach obecnych w rodzinie, więc naprawdę nie ma sensu wypełniać całej szafy aż po brzegi. W przypadku ubrań dla Michała postawiłam na ubranka z bawełny organicznej od Nanaf Organic oraz dokupiłam jeszcze kilka rzeczy w H&M (serii concious), korzystając z ostatnich 20% rabatu na kolekcję dziecięcą.

Pościel do łóżeczka

Zależało mi na tym, żeby pościel była wykonana z dobrej jakości i atestowanej bawełny, która po praniu nie będzie wyglądała jak “psu z gardła wyjęta”. Pościel ma jak najdłużej wyglądać jak nowa, więc musi być odporna na częste pranie. Poza tym chciałam żeby była to pościel 3-częściowa po to by ochraniacz do łóżeczka był spójny z poszewkami. Jeśli chodzi o rozmiar to nie miał on dla mnie żadnego znaczenia, gdyż pościel i tak będę dostosowywała do swoich potrzeb, ze względu na niestandardowy rozmiar łóżeczka niemowlęcego. Ostatecznie wybór padł na dobrą i sprawdzoną markę Ceba Baby i ich nowość – pościel 3 częściową z serii Magiczne Drzewa.

 

Ta pościel tak mnie zachwyciła, że Michał będzie miał z tej serii jeszcze przewijak:

Rożek

Na początku nie planowałam jego zakupu, bo przy Karolinie używałam takowego jedynie przez 2 tygodnie, jednak ostatecznie dobrałam taki by pasował do wybranej wcześniej pościeli od Ceba Baby, więc i rożek mamy z tej samej serii.

Kocyk

Michał urodzi się w czerwcu, więc póki co nie planuję kupować zbyt grubego koca. Być może z czasem się w taki zaopatrzę, jednak na początek wybiorę taki z naturalnych włókien. Myślę, że postawię na mieszankę włókien bambusowych z bawełną. Kocyk będzie wtedy naturalnie oddychał, a ciałko małego bobasa nie będzie się pod nim pociło. Póki co urzekł mnie jedynie kocyk polskiej marki Lullalove. Zakochałam się w jego wyglądzie oraz kolorze.

Otulacz

Oprócz kocyka na pewno zaopatrzymy się też w otulacz tej samej marki, który w połączeniu z poduszeczką z powodzeniem zastąpi nam letnią pościel do wózka.

Pieluszki tetrowe/flanelowe

Stosowały je nasze mamy i stosujemy je my. Co prawda do trochę innych celów, ale w wyprawce dla Michała musi się znaleźć co najmniej kilka sztuk. Tutaj nie wydziwiam i nie mam zbyt dużych wymagań. W przypadku Karoliny sprawdziły mi się takie kupione w lokalnej hurtowni i Pepco, więc i teraz nie zamierzam tego zmieniać.


Tak wygląda pierwsza część naszej wyprawki. Co do ilości poszczególnych propozycji wyprawkowych to podsumuję to wszystko w ostatecznym wpisie z listą zakupową do pobrania, gdyż wydaje mi się to najrozsądniejszym pomysłem ze względu na to żebyście nie musieli skakać po poszczególnych wpisach. A w kolejnym wpisie wyprawkowym zobaczycie produkty związane z pielęgnacją maluszka.

You Might Also Like