WYWIADY Z PRZYSZŁYMI MAMAMI

Wywiad z przyszłą mamą edycja VI – Świat Tomskiego

To już szósta edycja wywiadu z przyszłą mamą, która ukazuje się na moim blogu. Bardzo się cieszę, że seria cieszy się popularnością i czytacie ją tak chętnie. Jeszcze kilka wywiadów przed nami, więc mam nadzieję, że się cieszycie. Dzisiaj na blogu goszczę Natalię, autorkę bloga Świat Tomskiego.

Co mówi o sobie Natalia?

Mam na imię Natalia. Jestem mamą dwóch chłopców : Tomka – 3.5-latka oraz Leona – 11msc pędziwiatra. Obecnie oczekujemy przyjścia na świat córeczki. Bardzo się cieszymy, że będziemy rodzicami takiej trójki wspaniałych. Od ok 2 lat prowadzę bloga Świat Tomskiego. Recenzujemy gry,  książki oraz zabawki. Dzielimy się naszymi pomysłami na naukę przez zabawę. Od nowego roku każda mama znajdzie u nas też coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy!

Mam nadzieję, że Natalia zachęciła Was do przeczytania jej odpowiedzi na pytania, dlatego przejdźmy do wywiadu.

W którym tygodniu ciąży jesteś? Czy coś Cię w niej zaskoczyło?

Jestem w 31 tygodniu ciąży. W tej ciąży zaskoczyła mnie…sama ciąża! Nie spodziewałam się takiej niespodzianki…

Jak sobie radzisz z ciążowymi dolegliwościami?

O dziwo dolegliwości ciążowych zbyt wielu nie miałam. Jedynie dokuczał mi ból brzucha w okolicach 3 miesiąca. Obecnie kręgosłup daje się mi we znaki, ale chyba już do końca będę borykać się z tym problemem. W drugiej ciąży było dokładnie tak samo. 

Wybór lekarza prowadzącego – co Tobą kierowało, gdy wybierałaś swojego lekarza?

Bardzo cenię swojego lekarza prowadzącego. Mam do niego bezgraniczne zaufanie. Jest człowiekiem z dużą wiedzą, doświadczeniem, a co najważniejsze potrafi wyciszać wszelkie niepotrzebne niepokoje ciężarnych. 

Lęki przyszłej mamy – czy takie miewasz? Jeśli tak – to czego się najbardziej obawiasz?

Och… Kto ich nie ma… Obawiam się 3 cięcia. Jak sobie poradzę z dotrwaniem do końca ciąży przy mojej dwójce. I największą obawą jest to jak ogarnę 3 dzieci… Oby najmłodsza dziewczynka była oazą spokoju przy moich dwóch zbójach!

Czy Twoim zdaniem kobiety w ciąży zasługują na specjalne traktowanie?

Hmm… Dopóki ktoś nie był w ciąży nie zdaje sobie sprawy, że czasami prosty gest przepuszczenia w kolejce może bardzo ulżyć. Czy zwolnienie miejsca siedzącego w poczekalni. 

„Ciąża to nie choroba” – zgadasz się czy nie? Jakie jest Twoje zdanie?

Chorobą nie jest, ale nie należy zapominać, że jest to stan wyjątkowy. Rośnie nowy człowiek, który jest bardzo delikatny i należy o siebie dbać. Niestety w ciąży czasami niby jakaś mała “sprawa” może przekształcić się w poważne zagrożenie dla życia matki i dziecka. 

Prywatna położna – tak czy nie?

Prywatnej położnej nie miałam i nie odczuwałam potrzebny posiadania. 

Czy uczęszczałaś lub zamierzasz uczęszczać do szkoły rodzenia? Czy są one potrzebne przyszłym mamom?

W pierwszej ciąży chodziliśmy do przyszpitalnej szkoły rodzenia. Uważam, że to była bardzo dobra decyzja. Dała dużo pewności siebie mężowi. 

Poród drogami natury czy cesarskie cięcie? Gdybyś miała wybór to który byś wybrała i dlaczego?

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Pierwsza ciąża zakończyła się wcześniej cesarskim cięciem z powodu mojego nadciśnienia, które stanowiło zagrożenie dla mnie. Druga również cięciem,  bo zaczęła rozchodzić mi się blizna. Nigdy to nie była moja decyzja.

Czy masz jakieś rady dla kobiet które są w początkowej fazie ciąży? Czy powinny się one nastawić na coś szczególnego?

Niech celebrują każdy moment ciąży. Nie polecam czytania miliona porad i niepotrzebnego stresowania się na zapas. Ciąża powinna być okresem radosnego oczekiwania na nowego człowieka, więc tylko uśmiechu każdego dnia życzę!


Natalio, bardzo Ci dziękuję za wywiad. Na pewno będziesz wspaniałą mamą. Podziwiam Cię, bo dla mnie trójka dzieci to nie lada wyzwanie i nie wiem czy sama bym się zdecydowała na trzecie. Życzę Ci powodzenia i szybkiego oraz bezbolesnego rozwiązania. Was natomiast zapraszam na bloga Natalii oraz na kolejny wywiad już za tydzień.

You Might Also Like