INNE PRODUKTY DZIECIĘCE

Squla – platforma edukacyjna dla dzieci

17 marca 2017

Od jakiegoś czasu staram się przygotowywać Karolinę do pójścia do przedszkola. Opowiadam jej o tym jak tam będzie, że będą się nią opiekowały panie przedszkolanki, ale że nie tylko nią i będzie musiała uzbroić się w cierpliwość i być bardziej samodzielna niż jest teraz. Ale opócz wsparcia i przygotowania psychicznego, staram się też rozwijać jej wiedzę, by nie odstawała od innych dzieci, szczególnie tych które trafią do przedszkola ze żłobka.

Szukając nowych wrażeń i nowych form nauki dla Karoliny trafiłam na platformę edukacyjną squla.pl, na której można rozwijać zdobyte przez dziecko umiejętności oraz uczyć je nowych.

Co to jest squla?

Platforma edukacyjna squla pozwala dzieciom rozwijać umiejętności zdobyte w przedszkolu lub w szkole, gdyż przeznaczona jest dla dzieci od 3 do 12 lat. Jest to forma nauki poprzez zabawę z wykorzystaniem interaktywnych sprzętów takich jak telefon, tablet czy komputer. 

Co prawda staram się Karolinie ograniczać kontakt z komputerem czy tabletem, ale też nie mogę pozwolić by odstawała od innch dzieci. Skoro inne będą miały opanowane ich obsługę, ona może się poczuć z tego powodu gorsza. Dlatego też od czasu do czasu i obowiązkowo pod naszym nadzorem, pozwalamy jej pobawić się trochę tabletem. Na komputer przyjdzie jeszcze czas. 

Squla to prawie 40 000 pytań i quizów stworzonych specjalnie dla dzieci od trzeciego do dwunastego roku życia, z różnych przedmiotów nauczanych w szkole czy przedszkolu. Ważne jest to, że program ten jest zgodny z podstawą programową MEN na rok szkolny 2016/2017. Dzięki temu rodzice mają gwarancję, że ich dziecko dzięki platformie powtarza materiał, którego uczy się w szkole.

 

Fajne w platformie jest to, że rodzic ma swój własny panel do którego może się zalogować i śledzić postępy swoich dzieci, sprawdzić z czym mają największe problemy, a co im przychodzi z łatwością. Poza tym platforma w każdy poniedziałek wysyła do rodzica raport zawierający postępy dziecka w nauce. Można dzięki temu wyznaczyć dalszą ścieżkę nauki. Jest to bardzo ważne w przypadku starszych dzieci, które chodzą już do szkoły.  

Dzieci korzystające z platformy mogą między sobą rywalizować, zbierać punkty i wymieniać je na atrakcyjne nagrody, m.in. karty prezentowe do empiku czy allegro. To z pewnością zachęci starszych użytkowników squli do częstego jej uruchamiania, a tym samym do rozwijania swoich umiejętności i poszerzania wiedzy. 

Dla nas póki co squla jest formą rozrywki, dzięki której Karolina może się czegoś ciekawego nauczyć, ale kto wie, może będziemy korzystać z niej w przyszłości, kiedy mała pójdzie już do szkoły. Was jednak zachęcam do sprawdzenia demo dostępnego na stronie internetowej platformy. Jestem przekonana, że spodoba się ono zarówno Wam jak i Waszym dzieciom, bo to naprawdę atrakcyjna forma nauki poprzez zabawę. 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Przeczytaj jeszcze