DOM I WNĘTRZA

Mała sypialnia w bloku – sposoby na jej aranżację

Robimy remont sypialni. To już postanowione! A skoro tak, to przeczesuję teraz internet a w nim wszelkie strony związane z tym tematem. Niestety mała sypialnia w bloku to temat dość trudny do ugryzienia. Nasza jest bardzo malutka, bo ma zaledwie 9m2, więc jej urządzenie nie będzie łatwe.Na dodatek niebawem, oprócz nas, będzie się w niej mieszkał również Michał, także musimy mieć w niej miejsce na kącik niemowlęcy. Nie lada wyzwanie, prawda?

Wnętrze sypialni musimy zaplanować tak, by było nam w niej wygodnie, a zarazem żeby była funkcjonalna. To jest chyba największy problem małych sypialni w bloku. Nie jest łatwo je tak urządzić. 

Kolor ścian

Obecnie mam ściany w kolorze baby blue, ale w związku z tym, że trochę mi się on już znudził, to chciałabym go zmienić.  Wydaje mi się, że im jaśniejsze wnętrze tym lepiej wygląda, szczególnie w przypadku małych pomieszczeń. Ostatnio podobają mi się białe ściany, Wam też? Chciałabym jednak biel połączyć z jeszcze jakimś kolorem. Zastanawiam się nad miętą, turkusem lub szarością… Co myślicie? 

Meble

Te muszą być jak najbardziej funkcjonalne i nie powinny zabierać zbyt dużo miejsca.  W małej sypialni wskazane są wszelkiego rodzaju schowki, zabudowy, regały. Coś co zajmuje niewiele miejsca a może pomieścić sporo rzeczy. Z obecnej naszej sypialni planujemy zostawić w niej jedynie łóżko, ale ono i tak już jest dość pokaźnych rozmarów, bo 160×200 cm i zabiera nam dużą część przestrzeni. Plan jest taki, że poza łózkiem i szafą nie będziemy mieli w niej nic innego. Z czasem oczywiście dojdzie wyposażenie kącika niemowlęcego. 

Wystrój okien

Sypialnia, to jedyne pomieszczenie w moim mieszkaniu, w którym do dzisiaj nie mam ani firanki ani zasłony. Okno w niej jest bardzo głupio umiejscowione, bo jeden bok dochodzi do samej granicy ściany i ciężko mi było zdecydować się na cokolwiek. Zaczynam się jednak przekonywać do rolety rzymskiej.  Zasłon nie chcę, gdyż te niestety mogą pomieszczenie optycznie zmniejszyć, a tego staram się właśnie uniknąć. 

Dodatki

Niebawem wybieram się do Poznania, więc planuję także zawitać do Ikei i tam dokupić trochę drobiazgów, które ożywią wnętrze mojej sypialni. Jednak w przypadku małej sypialni należy pamiętać o tym, że im mniej tych dodatków tym lepiej. Powinno się raczej stawiać na minimalizm. Kilka ramek na zdjęcia, świeczek czy koszyczków z pewnością nie zaszkodzi. 


A teraz zerknijcie na projekty, które przykuły moją uwagę i nad których chociaż częściową realizacją w mojej sypialni się zastanawiam. 

Jak widzicie stawiam na jasne wnętrze, które optycznie powiększy pomieszczenie. Wolałabym jednak by to pomieszczenie nie było mdłe, dlatego też chciałabym biały kolor przełamać kolorowymi dodatkami. Tak jak wspomniałam wyżej, myślę o mięcie, turkusie lub szarości. Na który z tych kolorów się zdecyduję? Zapewniam Was, że się dowiecie jak tylko uporamy się z remontem. 

Jeśli macie ochotę to możecie dodać w komentarzu zdjęcia Waszych sypialni. A nuż któraś mnie zainspiruje. 

Zdjęcie główne: flick.com: shawn.cornelius 

Edit: 4 czerwca 2018

Ciekawi Cię efekt końcowy naszej metamorfozy? W takim razie zajrzyj do wpisu: 

Metamorfoza naszej sypialni

You Might Also Like