W PODRÓŻY W SZCZECINIE

Papugarnia Carmen – musicie to zobaczyć!

Pomysłów na nowe wpisy w głowie cała masa, ale z czasem oraz wyczerpującą się na koniec dnia energią ciężko jest mi wygrać. Z racji tego, że ostanio się rozchorowałam to mam chwilę, by coś do Was skrobnąć.  Nie będzie to wpis o świętach, bo na taki być może przyjdzie czas.  Dzisiaj chciałabym Was zabrać do magicznego miejsca, które musicie odwiedzić podczas Waszej wizyty w Szczecinie. Zarówno Wy jaki i Wasze dzieci będziecie nim zachwyceni.

O jakim miejscu mowa? O powstałej niedawno papugarni Carmen.

To był nasz pierwszy kontakt z papugami w takiej ilości i muszę przyznać, że na początku byłam przerażona – hałasem, latającymi koło ucha i siadającymi gdzie popadnie ptakami. Po chwili jednak można się do tego przyzwyczaić i cieszyć oko widokiem tych cudownych zwierząt. W papugarni jest około 100 ptaków (35 gatunków) i naprawdę trzeba uważać by jakiegoś nie nadepnąć, bo okazy malutkie też się zdarzają. Zobaczycie tu nie tylko ary czy kakadu, ale również takie gatunki, o których istnieniu nie wiedzieliście. Ptaki są przyjazne, bo od małego żyły wśród ludzi. Nie miałam więc obaw, że mogłyby zrobić Karolinie krzywdę, a  i ona była wniebowzięta kiedy jedna z papug usiadła jej na głowie. Ochoczo brała ptaki na ręce, a te, zachęcone karmą,  nie odmawiały jej tej przyjemności. Z resztą sami zobaczcie, bo słowa tego nie opiszą.

Pomimo tego, że podczas naszej niedzielnej wizyty był tam dość spory tłum, a pojemniczki z karmą były zbyt małe (Karolina połowę wysypała gdy ptaki ją wyjadały) to i tak na pewno nie raz jeszcze tam wrócimy. Dzisiaj mamy środę, a ona nadal wspomina, że papuga usiadła jej na głowie i pyta czy jeszcze tam pójdziemy.


A teraz trochę wiadomości technicznych.

Papugarnia znajduje się przy al. Wyzwolenia 44 i jest otwarta 7 dni w tygodniu. Ceny biletów kształtują się natępująco:

Dzieci do lat 3 – bezpłatnie

Ulgowy – 12 zł

Dorośli – 14 zł

Rodzinny (dorosły+ dziecko) – 24 zł

Rodzinny (2 dorosłych + dziecko) – 33 zł

Każde kolejne dziecko – dopłata 9 zł

Karma dla ptaków – 2 zł

Ceny całkiem znośne, więc myslę, że warto. Papugarnia zapewni Wam masę niezapomnianych doznań.

You Might Also Like