DZIECKO STREFA MAMY

#KochamZapinam

13 października 2015

Czy pozwalasz dziecku pić wrzątek? Czy pozwalasz mu bawić się tuż przy drodze? Czy zostawiasz je samo podczas kąpieli w basenie? Czy dajesz mu do zabawy noże? Nie? To dlaczego wozisz je bez fotelika, nie zwracasz uwagi na jego prawidłowe zapięcie?  Bezpieczeństwo naszych dzieci powinno być dla nas priorytetem. Dlatego właśnie ruszyła nowa akcja rodzicielskiej blogosfery i z dumą mogę Wam napisać, że jestem jedną z osób, która wspiera ją od samego początku.

#KochamZapinam, bo o niej mowa, to inicjatywa świadomych rodziców, którzy są jednocześnie blogerami i którzy chcą zarazić innych rodziców dbaniem o bezpieczeństwo dziecka.

Dlaczego #KochamZapinam? Bo chcemy pokazać Wam, że bezpieczeństwo dziecka to nie tylko dbanie o nie w domu, na dworze czy na wakacjach. W dobie XXI wieku miejscem, w którym spędzamy mnóstwo czasu jest samochód. Wozimy dzieci do żłobka, przedszkola, na dodatkowe zajęcia, jeździmy z nimi po zakupy, podróżujemy czy to po kraju czy to za granicę, dlatego tak ważne jest, by nasze dzieci zawsze, ale to zawsze były prawidłowo zapięte w foteliku. Żeby były w nim bezpieczne. Nie faworyzujemy tutaj marek fotelików, jak również ich nie potępiamy, nie ma dla nas znaczenia jakiego fotelika używacie, ważne że używacie go świadomie i zgodnie z zasadami. Kampania ta ma na celu zwiększenie świadomości rodziców w kwestii bezpieczeństwa dziecka w aucie.

Przyłączcie się do nas i dajcie przykład innym rodzicom. Pokażcie jak prawidłowo wozić nasze największe skarby. Razem zasypmy internet zdjęciami dzieci w prawidłowo zapiętych fotelikach. Wrzucajcie ich zdjęcia na facebooka i instagrama z hashtagiem #kochamzapinam.

Zajrzycie na stronę KochamZapinam i poznajcie innych świadomych rodziców, bierzcie udział w dyskusjach na fanpage’u akcji w portalu Facebook. Pokażcie, że tak samo jak nam, zależy Wam na bezpieczeństwie małych podróżników!

Pamiętajcie, że wystarczy chwila nieuwagi i tragedia gotowa. Wspólnie podnieśmy świadomość innych rodziców. Razem możemy więcej.

Udostępniajcie ten post dalej, niech świat się dowie, że #kochamzapinam.


O akcji przeczytacie na stronie www.kochamzapinam.pl, na facebooku, instagramie i google +.

Polecane dla Ciebie