ZDROWIE

#nicminiewisi a jednak wielu wisi…

Ciepło się zrobiło to ulice zapełniły się spacerowiczami z dziećmi. Jedni z wózkami, inni z rowerkami jeszcze inni na własnych nogach, ale to nie o nich dzisiaj. Dzisiaj chciałam Wam przypomnieć o prawidłowym noszeniu dzieci w nosidłach. Niby tyle się o tym trąbi na prawo i lewo, pisze w prasie, na blogach, w portalach poświęconych rodzicielstwu, Matka Córek zorganizowała specjalną akcję pod hasłem #nicminiewisi, a do części rodziców nadal to nie dociera.  Spaceruję po ulicach Szczecina i naprawdę rzadko kiedy widzę dziecko w nosidłach ergonomicznych. Chusty się zdarzają i są naprawdę świetnym i zdrowym rozwiązaniem, o ile komuś chce się motać. Kiedy jednak widzę jedną mamę z drugą noszącą dziecko w wisiadle i dodatkowo przodem do świata to mi się nóż w kieszeni otwiera i cudem powstrzymuję się od uświadomienia im jaką krzywdę wyrządzają dziecku. Bo przecież wyjdzie, że się czepiam, a to ich dziecko!

Wiem, sama nie byłam lepsza, bo zanim kupiłam swoje ergo, byłam posiadaczką popularnego na rynku wisiadła! Ale dzięki temu, że ze trzy razy udało mi się włożyć do niego Karolinę, zdałam sobie sprawę z tego, że niekoniecznie jest jej w nim wygodnie i komfortowo. Dlatego też biorąc pod uwagę moje własne doświadczenia czuję, że mam obowiązek przypominania Wam (szczególnie w okresie wakacji) o prawidłowym noszeniu.

Nie będę pisać o korzyściach nosidła ergonomicznego i jego przewadze nad wisiadłem, bo o tym pisałam TU. Zadam Wam jedynie pytanie:

W której z tych pozycji wolelibyście spędzić 2-3 godziny podczas wakacyjnych wędrówek?

nosidło kontra wisiadło

Dla mnie odpowiedź jest oczywista. A dla Was?

A tym, którzy planują w najbliższym czasie zakupić nosidło, polecam zerknąć na poniższe zdjęcia. Może jak się opatrzycie, to nie popełnicie takiego błędu jak ja.

TAK NIE NOSIMY    

(I nie dajcie się zmylić występującym na zdjęciach celebrytom!)

TAK NOSIMY

Z tych gwiazd możecie brać przykład!

Powyższe zdjęcia pochodzą z http://www.ivillage.ca/parenting/stuff-we-love/celebrity-baby-carriers oraz http://community.babycenter.com/post/a25016005/celebrity_babywearing

You Might Also Like