LIFESTYLE

Sposób na pranie

Jako (nie)idealna żona i matka, która nie lubi poświęcać za dużo czasu na pranie, sprzątanie i gotowanie, chciałabym się dzisiaj z Wami podzielić moim ostatnim sposobem na pranie.

Słyszeliście o perłach piorących Perlux? Od jakiegoś czasu ja i moi znajomi testujemy je dzięki mojej współpracy ze Streetcom. W ciągu ostatniego roku to już moja czwarta kampania, do której udało mi się załapać i do tej pory chyba najlepsza.

Perlux perły

Kapsułki piorące firmy Lakma (produkują również Sidolux) różnią się od kapsułek innych marek tym, że stanowią połączenie proszku i płynu do prania, są tzw. hybrydą. W jednej małej kapsułce zostało zamknięte wszystko co najlepsze w proszkach i płynach piorących. Do tego stosuje się je niezwykle łatwo – wystarczy wrzucić kapsułkę do bębna pralki i włożyć do niego brudne ubrania.  Ot cała filozofia. Do tej pory stosowałam płyny do prania lub kapsułki żelowe Persil. Te drugie niestety straciły w moich oczach po tym jak w opakowaniu, które ostatnio kupiłam znalazłam 4 kapsułki, które nie były całkowicie wypełnione żelem. Biorąc pod uwagę, że w opakowaniu znajdowało się 16 kapsułek, to do użycia nie nadawała się jego 1/4.  W perłach Perlux takiego problemu nie ma. Są one dobrze wykonane i ani proszek ani płyn nie uwalniają się z nich poza pralką. Jestem zadowolona.

Efekt prania naprawdę świetny. Jedyne co mnie drażni to zapach kapsułek do prania białych ubrań. Jak dla mnie jest trochę zbyt intensywny na mokrym praniu. Po wyschnięciu jest ok i długo się utrzymuje, również po praniu w perłach do koloru.

Ponoć Instytut Chemii Przemysłowej ocenił Perlux jako najskuteczniejsze perły piorące na rynku. 

W badaniu przeprowadzonym przez w/w Instytut sprawdzono skuteczność środków piorących w zwalczaniu 7 rodzajów plam:

  • z herbaty
  • z czerwonego wina
  • z pomidora
  • z sosu mięsnego
  • z krwi
  • z trawy
  • z białka

Perlux wypadł najlepiej. Ja co prawda nie miałam jeszcze możliwości sprawdzenia czy rzeczywiście tak jest, ale wszystko jeszcze przede mną.

Perlux_SE

Myślę, że naprawdę warto je wypróbować. Żałuję jedynie, że nie miałam możliwości przetestowania pereł do prania ubrań dziecięcych, ale będę ich szukać w sklepach i na pewno wkrótce je sprawdzę na ubraniach Karolinki.

A może któraś z Was ich używała i może się podzielić swoją opinią?

You Might Also Like