WYPRAWKA

Gadżetowy team – mama i dziecko

Dzisiaj wpis bardziej dla mamusiek przy nadziei, dla tych które dopiero planują wyprawkę dla maluszka. Na rynku dostępny jest naprawdę spory wybór gadżetów dla przyszłych mam. O oczywistych wyprawkowych rzeczach nie będę pisać, bo takich postów w internecie multum. Chciałabym jednak przybliżyć Wam gadżety bez których my  już nie potrafimy/nie potrafiliśmy  się obejść.

1. Woombie – niby otulacz jak każdy inny, ale w pierwszych  tygodniach życia Karoliny, kiedy miała dość silny odruch Moro oraz podczas kolek sprawdził się rewelacyjnie. Początkowo trochę protestowała, bo było jej w nim bardzo ciasno, ale w końcu zasypiała i dawała nam odetchnąć przez kilka godzin.

woombie-convertible-houdini-lovely-cupcakes

żródło: otulacz.pl

2. Butelka Medela Calma – nie chcieliśmy wprowadzać tradycyjnej butelki podczas karmienia piersią i kiedy zaczęły się pierwsze problemy z jedzeniem Karoliny, to zaczęłam jej odciągać pokarm z piersi. Do karmienia używałam właśnie tej butelki. Jest droga, ale dzięki niej dość długo udawało nam się łączyć karmienie piersią z butelką. Na niej Karolinka nauczyła się też lepiej ssać pierś. Butelka jest o tyle fajna, że dziecko musi wytworzyć podciśnienie żeby poleciało z niej mleko. Minus jest taki, że nadaje się tylko do stosowania z pokarmem matki.

3. Mata do wanny PATRULL – mata antypoślizgowa do wanny w kształcie krokodyla (Ikea rządzi). Bardzo dobrze wyprofilowana z wycięciem na odpływ. Doskonale trzyma się wanny.

patrull-mata-do-wanny-zielony__0115444_PE264548_S4

źródło: Ikea.com.pl

4. Huśtawka elektryczna Fisher Price.  Rzecz rewelacyjna, jeżeli trafi Wam się taki szkrab jak nasz, który w dzień niewiele spał, a jeżeli już zasypiał to na 15-20 min. Huśtawka pomagała Karolinie zasnąć przez około miesiąc, później sen się jakoś ustabilizował, ale były dni kiedy dziękowałam Bogu (chociaż powinnam Przemka bratu), że ją mamy. Uwaga, produkt może uzależniać!

DSC00406_wm

5. Wiaderko kąpielowe Tummy Tub – świetne przy kolkach i wzdęciach. Więcej w tym poście.

6. Aspirator do nosa Katarek – podłączany do odkurzacza odciągacz sprawdza się rewelacyjnie podczas przeziębienia. U nas przydawał się przez ostatnie kilka dni.  Kiedyś Karolina bała się dźwięku odkurzacza i nie było szans na użycie tego aspiratora, ale mieliśmy już dosyć krzyków przy używaniu tradycyjnej Fridy i jakoś uadło się ją z nim oswoić. Jak dla mnie nr 1 na katar.

b893723dc5

źródło: katarek.pl

7. Mata edukacyjna Bright Starts Pszczółka (model 9217) – jeżeli szukacie maty, która posłuży Wam dłużej niż tylko 3 miesiące to ta będzie idealna.  Mata ma w sobie stolik edukacyjny, który zachęci dziecko do zabawy nawet wtedy kiedy ono będzie już samo chodzić.  Stolik ma wbudowany panel grająco – świecący. Karolina nadal się nim bawi. Ten prezent okazał się strzałem w 10.

DSC00145_wm

20150115_120839_wm

8. Przenośny podgrzewacz żelowy Lovi – działa jak podgrzewacze do rąk. Wystarczy nacisnąć blaszkę i podgrzeje nam mleko, soczek czy słoiczek do temperatury 37 stopni. Więcej tutaj.

9. Żyrafa Sophie – idealna jako pierwszy gryzak. Niby zwykła piszcząca zabawka, ale ma swój urok. Żyrafę opisałam dokładniej w zakładce Moje testy.

10. Poduszka Fikuszka  – w końcowym okresie ciąży nie wyobrażałam sobie spania bez niej. Mąż się czasem obrażał, że wolę się przytulić do niej niż do niego. Później przydała się podczas karmienia oraz podczas nauki siadania. A teraz służy tej Pani… 🙂

20150115_133423_wm

Wszystkie powyższe produkty zostały przez nas przetestowane i z całą pewnością możemy je polecić każdej mamie.

You Might Also Like