RODZINA

Akcja niania

Czas powrotu do pracy zbliża się wielkimi krokami i muszę się wziąć za poszukiwanie odpowiedniej niani. Chciałabym zostać w domu z Karolinką jak najdłużej, ale z kredytem na karku się po prostu nie da. Nie bardzo wiem jak się za te poszukiwania zabrać. Najlepiej by było zatrudnić kogoś z polecenia, tylko niewiele znam dzieciatych osób, a takich które miały nianie to nie znam wcale. Pozostaje więc szukanie na własną rękę. 

Niedawno trafiłam na portal niania.pl.Ogłaszają się tam rodziny jak i nianie. Haczyk jest taki, że trzeba zapłacić i to niemałe pieniądze, jeżeli chce się z konkretną nianią skontaktować. Nie daje nam to żadnych gwarancji na znalezienie odpowiedniej kandydatki. Czy ktoś z Was korzystał z tego portalu, byliście zadowoleni? Polecacie?

Mam zamiar powywieszać ogłoszenia na naszym osiedlu oraz ogłosić się w lokalnych portalach, być może zgłoszą się jakieś fajne babki. Póki co nie mam jeszcze wyrobionych wymagań. Wiem jedynie ile mogę zapłacić. Jakie cechy Waszym zdaniem powinna posiadać dobra niania? Oczywiście poza odpowiedzialnością, uczciwością i podejściem do dzieci?

Jedni polecają nianie starsze, które mogłyby “robić” za babcie, a jeszcze inni młode, tylko że ja nie mam pojęcia jaką wolę. Wiem jedynie, że mi, wówczas 19-letniej dziewczynie, ktoś zaufał i powierzył swoje dzieci, dlatego też nie mam zamiaru skreślać żadnej kandydatki ze względu na młody wiek.

Macie dla mnie jakieś rady? Na co zwracać szczególną uwagę podczas rozmów z kandydatkami? O co pytać? Po czym stwierdzić, że “ta” się nada? Piszcie mi tu szybko, bo pierwsza rozmowa już w środę.

You Might Also Like