STREFA MAMY

Moje krótkie przemyślenia

5 listopada 2014

Marzycie czasem o tym by chociaż jeden dzień spędzić bez dziecka/dzieci? U nas ostatnio ciężki okres. Karolinki ząbkowanie dość mocno daje nam w kość. Od ponad miesiąca bardzo często budzi się w nocy, a kilka dni temu do objawów doszła jeszcze biegunka. Przez ostatnie trzy dni kup było tyle, że nie nadążałam z praniem zabrudzonych ubranek małej. Nie wiem czy to od zębów czy może jakaś jelitówka, ale na chorą to ona nie wygląda. Jest radosna, bawi się i broi. Jedynie co swędzą ją te dziąsła, ale z tego co widzę to chyba idą jej cztery górne zęby (jedynki i dwójki) i dlatego tak ciężko to znosi. Piszę chyba, bo ja niedoświadczona w ząbkowaniu matka nie potrafię jeszcze dobrze rozpoznać czy to aby na pewno to.

Dzisiaj odpukać już jest lepiej, ale za to mała postanowiła przywitać dzień chwilę przed godziną 5. Jak sobie szalała w łóżeczku, na zmianę z płaczem i zmuszaniem mnie do wstawania, myślałam sobie o tym jakby to było fajnie chociaż jeden dzień spędzić we dwoje, tylko z mężem. Jak za starych dobrych czasów. Nie myślcie sobie, że ze mnie jakaś wyrodna matka, ale ostatni miesiąc naprawdę jest dla mnie ciężki.  Wzięło mnie na wspominki, jak za studentki budziłam się rano (patrz 10:00) i moim jedynym dylematem było to czy iść dzisiaj na wykład czy nie.  To było beztroskie życie. Siedzieliśmy z Przemkiem na kanapie, obżeraliśmy się smakołykami i przez cały dzień oglądaliśmy nasze ulubione seriale. Ech…

Teraz dopiero zaczęłam zazdrościć tym co mają koło siebie dziadków i od czasu do czasu mają możliwość podrzucenia im małych stworków. U nas jest to nierealne, bo od jednych dzieli nas 160 km a od drugich 90, ale jeśli Wy macie taką możliwość to  jesteście szczęściarzami. Mam jedynie nadzieję, że potraficie to docenić!

Polecane dla Ciebie