INNE PRODUKTY DZIECIĘCE

Nosimy niemowlaka (i nie tylko) – nosidła Pathi

Jak u Was z noszeniem dzieci? Każde dziecko ma czasem takie dni, że najchętniej siedziałoby w ramionach mamy przez 24 godziny na dobę. Nam te dni zdarzają się coraz częściej za sprawą ząbkowania. Niestety noszenie na rękach nie jest dobre dla naszego zdrowia, a szczególnie dla kręgosłupa. Część mam stosuje chusty. Ja, w pierwszych miesiącach życia Karolinki, za sprawą Pani M. dorwałam się do jednej, ale niestety okazało się, że motanie się w chustę nie jest dla nas. Nie dość, że przychodziło mi to z trudem to Karolina krzyczała w niej jeszcze bardziej niż poza nią.  A niby bliskość mamy powinna uspokajać. Z chustą się nie udało, więc postanowiliśmy spróbować z nosidłem.

Na wiosnę, nieświadoma swojego złego wyboru, dokonałam na allegro zakupu nosidła – wisiadła marki Baby Bjorn. Marki tak popularnej, że w zasadzie żadnej innej nie brałam wtedy pod uwagę. Przecież, jak coś jest wszędzie reklamowane to musi być dobre.  Niestety dopiero po jakimś czasie trafiłam w sieci na artykuł o tym jak powinno się nosić dzieci. Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że to piękne, markowe nosidło nie jest wcale zdrowe dla mojego dziecka.

Postanowiłam zgłębić temat i kupić coś,  z czego i ja i Karolinka będziemy zadowolone. Trafiłam wtedy na nosidła ergonomiczne.

Dlaczego powinniśmy wybierać nosidła ergonomiczne?

  • dla zdrowia naszego dziecka – utrzymują dziecko w fizjologicznej pozycji żabki,
  • wykonane są z miękkiego materiału, przez co dopasowują się do ciała dziecka i nie krępują jego ruchów,
  • są proste w użyciu, nie wymagają motania czy wiązania (taka alternatywa dla leniwych),
  • zdejmuje się je równie szybko jak zakłada, co przy starszakach jest dość istotne, gdyż raczej nie usiedzą zbyt długo w jednym miejscu, a nadal chcą być noszone.

Dobre nosidło ergonomiczne niestety swoje kosztuje. Kiedy ogarniałam ten temat znalazłam nosidła takich marek: Tula, Marsupi, Manduca, Womar, Lenny Lamb, Bondolino, ErgoBaby i Pathi. Ich ceny wahają się od 200 do 700 zł. Jako, że na pieniądzach nie śpimy (chociaż mój mąż ostatnio zasugerował, żebym sobie dychę pod poduszkę wsadziła, to będę na nich spać) długo analizowałam stosunek jakości do ceny. W moim przekonaniu najlepiej wypadły nosidła Pathi.

Przekonała mnie do nich cena oraz fakt, że każde nosidło można spersonalizować i uszyć na wymiar. Ja jedynie wybrałam sobie tkaninę z jakiej chciałam by było wykonane, ale wiem, że inni klienci Pani Ali decydują się na różnorakie hafty według własnych projektów. Galerię jej prac możecie podziwiać na stronie www. 

Nosidła Pathi są wykonane bardzo starannie i solidnie. Widać, że Pani Ala wkłada w ich szycie dużo pracy. Robi to bardzo fachowo. Najmniejsze detale są bardzo dobrze dopracowane.  Klamry używane do zapinania nosidła są klamrami atestowanymi, więc mamy pewność,  że nie rozepną się w trakcie noszenia. Materiały, z których są uszyte są materiałami oddychającymi (bawełna, sztruks, len).  Świetny kontakt z Panią Alą od momentu pierwszego zapytania ofertowego, poprzez szycie i sprzedaż, aż do opieki posprzedażowej zachęca do współpracy.

Nosidła Pathi są wygodne i całkowicie bezpieczne dla dziecka. Nie krępują jego ruchów.  Sprawdzają się przy dłuższych wędrówkach jak i przy krótkich spacerach z psem.  Ich zakładanie jest naprawdę banalnie proste, chociaż ja miałam początkowo problemy, gdyż jakimś cudem umknęło mi to zdjęcie:

DSC_5676

źródło: http://pathi.pl/images/gotowe/DSC_5676.JPG

Powyższy sposób zapinania zdecydowanie ułatwia korzystanie z nosidła, kiedy jestem sama z Karoliną i muszę z nią gdzieś wyskoczyć.

Jestem bardzo zadowolona z tego zakupu i nie zamieniłabym nosidła na żadne inne. Ciężar dziecka rozkłada się równomiernie i nie czuję, że dźwigam ponad 9 kg, spokojnie mogę tak przespacerować około 2 godzin.  Karolinka również  lubi siedzieć w swoim nosidle, a niestety po doświadczeniach z chustą miałam obawy co do tego sposobu noszenia.  Na szczęście okazały się bezpodstawne i Karolinka zadowolona, blisko mamy, ogląda świat z innej perspektywy.

Więcej o nosidłach ergonomicznych Pathi możecie poczytać na stronie: http://pathi.pl/pl/o-nosidlach/7-ogolne/10-nosidla-ergonomiczne.html   Gdyby ktoś się zastanawiał  to Pathi produkuje również nosidła Mei Tai – typowe wiązane nosidła.

Ceny ergo zaczynają się od 250 zł, więc jeśli szukacie dobrego i niedrogiego modelu to zachęcam Was do kontaktu z Panią Alą, bo naprawdę warto.

You Might Also Like