INNE PRODUKTY DZIECIĘCE

Squla – platforma edukacyjna dla dzieci

17 marca 2017

Od jakiegoś czasu staram się przygotowywać Karolinę do pójścia do przedszkola. Opowiadam jej o tym jak tam będzie, że będą się nią opiekowały panie przedszkolanki, ale że nie tylko nią i będzie musiała uzbroić się w cierpliwość i być bardziej samodzielna niż jest teraz. Ale opócz wsparcia i przygotowania psychicznego, staram się też rozwijać jej wiedzę, by nie odstawała od innych dzieci, szczególnie tych które trafią do przedszkola ze żłobka.

Szukając nowych wrażeń i nowych form nauki dla Karoliny trafiłam na platformę edukacyjną squla.pl, na której można rozwijać zdobyte przez dziecko umiejętności oraz uczyć je nowych.

Co to jest squla?

Platforma edukacyjna squla pozwala dzieciom rozwijać umiejętności zdobyte w przedszkolu lub w szkole, gdyż przeznaczona jest dla dzieci od 3 do 12 lat. Jest to forma nauki poprzez zabawę z wykorzystaniem interaktywnych sprzętów takich jak telefon, tablet czy komputer. 

Co prawda staram się Karolinie ograniczać kontakt z komputerem czy tabletem, ale też nie mogę pozwolić by odstawała od innch dzieci. Skoro inne będą miały opanowane ich obsługę, ona może się poczuć z tego powodu gorsza. Dlatego też od czasu do czasu i obowiązkowo pod naszym nadzorem, pozwalamy jej pobawić się trochę tabletem. Na komputer przyjdzie jeszcze czas. 

Squla to prawie 40 000 pytań i quizów stworzonych specjalnie dla dzieci od trzeciego do dwunastego roku życia, z różnych przedmiotów nauczanych w szkole czy przedszkolu. Ważne jest to, że program ten jest zgodny z podstawą programową MEN na rok szkolny 2016/2017. Dzięki temu rodzice mają gwarancję, że ich dziecko dzięki platformie powtarza materiał, którego uczy się w szkole.

 

Fajne w platformie jest to, że rodzic ma swój własny panel do którego może się zalogować i śledzić postępy swoich dzieci, sprawdzić z czym mają największe problemy, a co im przychodzi z łatwością. Poza tym platforma w każdy poniedziałek wysyła do rodzica raport zawierający postępy dziecka w nauce. Można dzięki temu wyznaczyć dalszą ścieżkę nauki. Jest to bardzo ważne w przypadku starszych dzieci, które chodzą już do szkoły.  

Dzieci korzystające z platformy mogą między sobą rywalizować, zbierać punkty i wymieniać je na atrakcyjne nagrody, m.in. karty prezentowe do empiku czy allegro. To z pewnością zachęci starszych użytkowników squli do częstego jej uruchamiania, a tym samym do rozwijania swoich umiejętności i poszerzania wiedzy. 

Dla nas póki co squla jest formą rozrywki, dzięki której Karolina może się czegoś ciekawego nauczyć, ale kto wie, może będziemy korzystać z niej w przyszłości, kiedy mała pójdzie już do szkoły. Was jednak zachęcam do sprawdzenia demo dostępnego na stronie internetowej platformy. Jestem przekonana, że spodoba się ono zarówno Wam jak i Waszym dzieciom, bo to naprawdę atrakcyjna forma nauki poprzez zabawę. 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Polecane dla Ciebie

 • Od zeszłego roku pomału ją testowaliśmy:) Mi jako rodzicowi, i Gabrysiowi jak dziecku bardzo się spodobała:)

 • Nie znałam tej platformy. Skoro dzieci mogą się czegoś nauczyć to jestem za 🙂

 • ja-matka

  Wydaje się bardzo przyjazna ta platforma, muszę się jej bliżej przyjrzeć. Piękne imię ma Twoja córka.

 • Słyszałam o niej – może być fajna 🙂 Jeśli lubisz testować kosmetyki – zapraszam do siebie. Jeszcze kilka dni trwa konkurs, w którym aż 5 osób wygrywa zestawy kosmetyków 🙂

 • A nie masz potem problemów z odciągnięciem córki od tabletu? Ja porzuciłam próby edukowania dzieci za pomocą tego typu platform, gdy zauważyłam , że za bardzo je to wciąga. Szczególnie młodszą. 🙁

 • www.swiattomskiego.blogspot.co

  Nie jestem przekonana do tego pomysłu jeśli chodzi o dziecko 3-letnie. Starsze dzieci ok, ale takie przedszkolne to raczej powinny kształtować umiejętności manualne.

  • I kształtują. Nikt im nie każe siedzieć przy aplikacji non stop. My korzystamy z niej raz na 2-3 tygodnie głównie dla zabawy.

 • Fajna sprawa, jak najbardziej, poza jednym: „dzieci mogą ze sobą rywalizować” . Czy to dobrze?

 • Podoba mi się ta squla! Moja mała jeszcze na to za mała, ale podejrzewam, że za rok byłby hit!

 • Ja mam mieszanie odczucia, bo jestem generalnie przeciwnikiem grania w gry na tabletach i komputerach (oj, łatwo ze mną nie będzie). Byłoby ok. ewentualnie na czas dłuższej podróży. Wybieram raczej gry planszowe. Powiedzmy, raz na jakiś czas ok, ale dla mnie to ostateczność. Musiałabym wypróbować, bo też nie chcę się zarzekać, może okazać się fajne.

  • Powiem Ci, że jest fajne. Ja sama też nie byłam do końca przekonana. Moje dziecko korzysta z tabletu raz na 2-3 tygodnie, więc też nie robimy tego regularnie, ale czasami warto, choćby po to by oswajać je z technologią.

 • Słyszałam co nieco o tej platformie i moim zdaniem, to bardzo przydatne narzędzie do i edukacji dla maluchów 🙂

 • Mój syn ma skończone 3 lata, ale jeszcze nie korzysta z tabletu, ale myślę, że tak czy inaczej jest to nieuchronne i jeśli zacznie, to chciałabym żeby używał właśnie takich aplikacji 🙂

 • Katarzyna Mirek

  Mieliśmy okazję korzystać kilka razy z tej aplikacji, bardzo przydatna 🙂

 • Moje dzieci jeszcze nie korzystały ze Squli, ale jak zaczną się bardziej interesować grami to z pewnością im pokażę tą platformę 🙂

 • Chętnie się temu przyjrzę chociaż staram się ograniczać czas spędzony ze smartfonem czy przed tv do minimum, może nawet mniej niż minimum 😉

  • My też niewiele czasu spędzamy przez telewizorem, smartfonem czy tabletem, ale czasami człowiek ma ochotę na jakąś odskocznię.

 • Super dzieciaczki

  Lepsze to niż nieodpowiednie gry.