STREFA MAMY

Prezenty urodzinowe dla niej

10 marca 2016

Jako, że jutro są moje urodziny to postanowiłam napisać ściągawkę dla Twojego (mojego) męża. Może kiedyś podsuniesz mu ten wpis, jak biedny po raz kolejny będzie się głowił nad tym, co powinien Ci kupić z okazji zbliżającego się Twojego święta.

Nie znajdziesz tutaj drogich rzeczy (większość raczej do 100 zł), bo nie jestem zwolenniczką kupowania drogich prezentów. Z resztą sama takich też nie lubię dostawać, bo czuję się wtedy niekomfortowo i jestem zobligowana do kupienia równie drogiego prezentu z okazji święta osoby obdarowującej. A przecież nie o to chodzi, bo liczy się pamięć, a nie to kto ile pieniędzy wydał na upominek.

Są rzeczy, które sprawiają mi ogromną radość, ale pewnie nie każda z Was byłaby zadowolona z takich prezentów.

 1. Kubek – warto zaczynać dzień od ulubionego napoju z kubka, który podarowała nam wyjątkowa osoba. Ja mam takich kilka, ale ten szczególny, wyjątkowy towarzyszy mi każdego dnia w pracy. Dostałam go od Przemka na początku naszej znajomości. Poza tym jedynym, chętnie widziałabym w swojej kolekcji takie cuda.
 2. Świeca zapachowa Yankee Candle. Uwielbiam te świeczki. Ubolewałam strasznie nad ich brakiem, do momentu pojawienia się tej marki w Polsce. Kojarzą mi się ze Stanami Zjednoczonym i przywołują szereg wspomnień. Na dodatek pachną obłędnie.
 3. Ulubione perfumy – od kilkunastu lat używam tych samych dwóch zapachów:  Eternity Calvina Kleina i Angel Thierrego Muglera. Jak ten pierwszy można jeszcze dostać w sensownej cenie, to drugi jest nieziemsko drogi. Oba kocham i jestem im wierna od co najmniej 11 lat. Znacie, lubicie?

  thierry-mugler-angel-woda-perfumowana-dla-kobiet___9

  zdjęcie z iperfumy.pl

 4. Zestaw kosmetyków – niekoniecznie tych używanych na co dzień. Lepiej kupić coś wyjątkowego – kosmetyki marki Body Shop lub L’Occitane (z małym naciskiem na Body Shop)  sprawdzą się w tej roli znakomicie.

  zdjęcie z http://thebodyshopclub.pl/

  zdjęcie z http://thebodyshopclub.pl/

 5. Masaż – czy można powiedzieć nie, gdy ktoś proponuje Ci masaż czekoladą lub miodem?

  zdjęcie z https://www.flickr.com/

  zdjęcie z https://www.flickr.com/

 6. Karta podarunkowa do ulubionego sklepu – większość sklepów posiada takową w ofercie, można doładować ją dowolną kwotą i dać ukochanej osobie w prezencie. Prezent prosty, szybki i zawsze udany.

  zdjęcie z https://www2.hm.com/

  zdjęcie z https://www2.hm.com/

 7. Biżuteria – w moim przypadku tylko i wyłącznie autorska. Nie lubię typowej biżuterii od jubilera, poza obrączką i pierścionkiem zaręczynowym, nic takiego nie noszę. Uwielbiam za to produkty wykonane ręcznie, niepowtarzalne, z duszą. Szeroki wybór jest np. na Pakamera lub DaWanda.
 8. Kurs rozwijający wasze zdolności – może niekoniecznie kulinarne, ale np. krawiecki, fotograficzny lub decoupage.

  zdjęcie z https://www.flickr.com

  zdjęcie z https://www.flickr.com

I co myślicie? Byłybyście zadowolone z takich prezentów? Czy coś z tej listy szczególnie przypadło Wam do gustu? Zdradźcie w komentarzach co zwykle kupują Wam mężowie/partnerzy w ramach urodzinowego prezentu?

Polecane dla Ciebie