LIFESTYLE

Prezenty prezenty prezenty

9 grudnia 2014

Boże Narodzenie coraz bliżej i czas rozejrzeć się za świątecznymi prezentami. Część z Was ma już je pewnie kupione i popakowane, ale na pewno jest też część niezdecydowana.  Ja co roku mam ten sam problem, chociaż pewnie każdy z Was go ma. Co komu kupić, żeby nie zbankrutować i żeby obdarowywana osoba była zadowolona. Zwykle kupuję prezenty pod koniec listopada/na początku grudnia, gdyż nie lubię zostawiać tego na ostatnią chwilę. Bieganie w grudniu po centrach handlowych nie należy do moich ulubionych zajęć. Tak też zrobiłam w tym roku. 

Prezenty dla dorosłych stanowią zwykle największe wyzwanie. W naszej rodzinie skupiamy się głównie na książkach, płytach CD, DVD czy BR, alkoholu, małym AGD czy rzeczach osobistych typu czapki, szaliki, portfele, torebki, kosmetyki itp.  Od kilku lat prezenty robimy tylko rodzicom, dziadkom i dzieciom. Z rodzeństwem dogadujemy się, że nic sobie nie kupujemy, gdyż każdy z nas ma wystarczająco dużo wydatków w tym okresie.

Jeśli chodzi o dzieci to te, które umieją piszą list do św. Mikołaja, a te młodsze zwykle dostają coś co ich rodzice podpowiedzą Mikołajowi.

Karolina dostanie m.in. pchacz do nauki chodzenia – wybór ogromny, dziadkowie mieli zdecydować o konkretnym modelu, siostrzyczkę szczeniaczka z Fisher Price’a, sanki i Arkę Noego Dumel Discovery.

My z kolei kupiliśmy w prezencie rolki, lalkę łyżwiarkę Annę z Krainy Lodu (bajka teraz na topie u naszej Basi) i najstarszemu chłopcu w rodzinie grę komputerową, bo przecież to jest to czym dzisiejsi 9 czy 10 – latkowie interesują się najbardziej.

O tym co kupiliśmy dorosłym nie będę pisać bo czasem mnie tutaj czytają, a ma to być niespodzianka 🙂 Także ciiii…!

Został nam jeszcze do zakupu jeden prezent. W tym celu muszę wybrać się do sklepu zoologicznego, bo przecież Beza też czeka na swojego Mikołaja.

A jak u Was? Macie już wszystkie prezenty, czy zostawiacie sobie zakupy na ostatnią chwilę? Podpowiadacie innym co mają kupić, czy wolicie być zaskakiwani?

Polecane dla Ciebie

  • Dorota

    dla Karolinki jest jeszcze jeden prezent „Lego duplo 10575, zestaw do kreatywnego budowania”….zawsze będzie go można rozszerzać o nowe zestawy, elementy itp. 🙂

    • O ja! Dziękujemy! Miałam kogoś prosić żeby nam na roczek Duplo sprezentował 😀